Et yanına napılır ya?

biz habire patates püresi yapıyoruz, içindeki malzemeleri değiştirip değiştirip.
bay geldi artık.

lokum tarzı etin yanına başka ne yapılır?
yine patatesli olabilri bu arada, sadece püre olmasın :)

ıspanak püresi/sotesi
dauphinoise patates
közlenmiş patlıcan ezmesi
mantar
  • whoosie  (02.06.17 17:49:45 ~ 17:51:14)
bol mısırlı salata. mısır zararlı diyorlar gerçi ama bilemiyorum. sadece mısır salatası bile olur gerçi.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (02.06.17 17:51:14)
közlenmiş kırmızı biber de olur.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (02.06.17 17:51:29)
patates graten - www.marmiton.org

  • luchetti  (02.06.17 17:54:52)
Kremalı brokoli ya da kuşkonmaz bazen patates kızartması ya veya salata değiştirip değiştirip duruyoruz:d

  • England  (02.06.17 17:57:45)
haslama patates, kasarli mantar sote, mengen pilavi

afiyet olsun :)
  • ofis canlisiyim multinetle beslenirim  (02.06.17 17:59:46)
Etin yanında sevdiklerim: iç pilav, közlenmiş patlıcan, brokoli, havuç/kabak kızartma

  • peggy  (02.06.17 18:05:48 ~ 18:05:59)
süzme yoğurtlu köz patlıcan, baharatlı haşlanmış sebzeler, fırında elma dilim baharatlı patates, gavurdağı salata, yoğurtlu semizotu, mantar üstü kaşar eritme.

  • muslugubozukhayrat  (02.06.17 18:25:00)
kuskonmaz super oluyor, sos olarak ezine veya mavi peyniri zeytinyagi ve limon ile sulandirip sos haline getiriyorsunuz, bir de rokali domatesli parmesanli salata ferah ferah uygun duser. sadece buharda pismis, tabaga koyulduktan sonra ustune tereyagi eritilmis yesil fasulye de guzel olur.

  • mavicorap  (02.06.17 18:29:25)
wokta yüksek ateşte (ince uzun kesilmiş) sebze (kabak, havuç, kırmızı biber vb.) sotelerim.

evde düzenli olarak mantar salamura olduğundan üşeniyorsam mantarlı bir şeyler yaparım (domatesli, kremalı).

patates dersen elbette ki fırında baharatlı patates. kışın balkabağını fırında patates gibi yapmışlığım vardır etin tavuğun yanına.

sebzelerden yine patlıcanı önerebilirim, közlenmiş patlıcan çok yakışıyor kırmızı ete. istersen kırmızı biber + patlıcan közleme de yapabilirsin.

sebze dışında karbonhidrat dersen de domatesli fesleğenli pirinç pilavı. efsane yakışıyor, hem de domates güzelleşmeye başlamışken kesinlikle denenebilir.
  • treamorg  (02.06.17 18:30:48)
Domatesli makarna <3

  • megalomaniac  (02.06.17 18:30:55)
Hangi et? Kirmizi/beyaz? Gerci benim bayagi standart, tavuksa sade pirinc pilavi, kirmizi etse meyhane pilavi. Bu kombinasyon olmazsa yemem daha iyi.

  • superfluid  (02.06.17 18:45:51)
Reklamlar - - - Madem patatesi çok seviyorsunuz, o halde apartman teyze'nin meşhur fırında patates tarifini denemelisiniz :p - - - Reklamlar
Birer tatlı kaşığı tereyağı, limon suyu, sirke (olmazsa olmaz)
1 yemek kaşığı sıvı yağ (opsiyonel)
2-3 diş sarımsak (opsiyonel)
Yarım demet doğranmış maydanoz yaprağı (opsiyonel)
3 tane küp veya çubuk doğranmış patates
Fırın torbası
Tuz ve istenen baharatlar

Tüm malzemeyi fırın torbasına dolduruyoruz. Tereyağını eritmeden lök diye içine bırakıyoruz. Patates fırında kızarana kadar vay pişti mi ay yanacak mı diye endişelenmiyoruz. Limon sirke ve tereyağı onları pammuk gibi yapacak. fırın torbası yanmasını engelleyecek. Alt üst etme derdi yok. Koy fırına ve 45 dk dönüp arkana bakma bile! Dışı çıtır, içi pamuk. Püreden bile daha kadife bir doku yayılacak ağzınıza ısırınca <3
Patatesler fazla üst üste gelmezse daha iyi olur. Sarımsak tadını biraz daha ağırlaştırıyor, daha fresh seven koymasın. Koyacaksınız bütün, ezmeden sadece soyup atın torbaya. Ben maydanoz tadını çok sevdiğimden başka baharat koymuyorum. Maydanoz yiyemem diyenler baharata abanabilir :)

Bir de tasty kanalını kurcalayın yutuptan, cidden envai çeşit fikir veriyorlar.
  • apartman teyze  (02.06.17 19:06:07)
patates kabak havuç parmak kalınlığında kesip, yag ve baharatla harmanlayip fırında yağlı kâğıtta pişiriyorum.

  • balik kraker  (02.06.17 23:00:02)