Mastürbasyon yapmamak hakkındaki düşünceleriniz

Dünya çapında şöyle olaylar var

www.reddit.com

Bunlar diyorlar ki hiçbir şekilde mastürbasyon yapmayın ki sağlıklı bir birey olun. Ama dindar geçinen ürologlar bile haftada 1 kez mastürbasyonu tavsiye ediyor. Sorun şu ki 1 hafta bekleyip yapınca zevk vermiyor bikaç kere daha yapmak gerekiyor ard arda. daha uzun süre beklense de iyice katılaşır gibi geliyor. Ben de ne yapacağıma karar veremedim nedir sizin rutininiz. Zaten rüyada atılan bişey ama onu yaşamayalı yıllar oluyor lanet bişey bu olay ya. Uzun süre yapmayınca katı kıvama geçmesi içimi çekiyor.

baba vur gitsin ya.
bu öyle sistematik yapılacak bir şey değil. canın istediği zaman vur gitsin.

  • teritori  (02.06.17 17:34:45)
Haftada üç kez ideal. Hiç yapmamak sağlıksız. Rüyada malum sıvı hiç gelmedi ama on günlük bir tatil sonunda gün içinde kendiliğinden gelmişliği var. Onun bir şekilde atılması gerekiyor. O sıvının atılmaması insan doğasına aykırı.

  • dissendium  (02.06.17 17:41:40 ~ 17:42:13)
Hacılar sağlıksız deniyor ben de öyle düşünürdüm de insan doğasına aykırıymış. Sırf bunun için twitter periscope ve instagrami sildim

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (02.06.17 17:56:31)
Boyle sacma bisey duymadim..boyle saglikli bi birey olacaksam hic olmayayim kalsin..ben genelde haftada 3-4 kez yapiyorum.bu sekilde memnun ve tatmin oluyorum gerisini sorgulamiyorum.

  • astrid  (02.06.17 18:06:52)
böyle bir şey olduğuna inanmıyorum

  • gazozailacatmauzmani  (02.06.17 18:14:43)
@astrid ama siz kadinsiniz sanırım erkeklerde en azından bende durum farklı ve cok zor

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (02.06.17 18:14:44)
düzenli seks hayatı olmayan biri için bu olayın hiçbir mantığı yok. o kasık ağrısıyla sağlıklı yaşanır mı ya?

ha yaşanıyorsa da o ağrıyı çekeceğime çüküm düşsün daha iyi.
  • keçeli kalem  (02.06.17 18:14:56 ~ 18:21:53)
saçmalık. çükü kalkmayan bir iki eleman bir şekilde sürü gibi takmış peşine internetteki diğer iktidarsızları, sağlıklı erkekleri kendi durumlarına indirmeye çalışıyorlar, özellikle düzenli sevişme şansı olmayan sağlıklı bir erkek birkaç ay boşalmasa sağlıklı kalabilir mi, hiç sanmıyorum.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (02.06.17 18:18:20)
Nofap'in olayı mastürbasyonu kesmek değil, pornoya bağımlılığı kesmek. Bunun da en kolay yolu bir süreliğine masturbasyonu kesmek.

Şu an bunu yapıyorum, 11 haftadır mastürbasyon yapmadım. porno izlemeye 19 yaşımda başlamıştım, 26yım şu an. Porno izlemeye başladıktan 5-6 ay sonra sabah ereksiyonlarım, random ereksiyonlarım 40 yılda 1e inmişti, şu an haftada 3-4 gün sabah ereksiyonuyla uyanıyorum mesela. Eskiden biraz alkol alsam meret uyanmıyordu, şimdi hiç öyle bir sorunum yok.

2 hafta daha bekleyip normale döneceğim, tamamen pornosuz bir şekilde. Hayatta mastürbasyon yapmayanlar artık işi baya baya abartan ufak bir kesim.
  • noluyo yaa  (02.06.17 18:19:40)
Psikolojik etkisinden bahsediyorum. Ben de inanmazdim da bu mastürbasyon hayatıma girmeden daha mutluydum sanki.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (02.06.17 18:21:53)
Mastürbasyon mantıksızlıktır. Beni tatmin etmiyor. Bana mantıklı ve gerçekçi gelmiyor.

O yüzden yıllardır yapmam.
  • MaNOfTheYear  (02.06.17 18:33:51)
pornoyu birakmaktan bahsedilmis ama, gunumuz imkanlarinda herhangi bir sekilde tv-gazete-internet ile baglantisi olan bir insanin pornografiyi birakmasi cok zor. ki zaten teshircilik de az degil. bildigin tasi taragi toplayip dag evine yerlesmek lazim nofap icin bence.

  • icim urperiyor  (02.06.17 19:35:48)
sağlıklı düşünme için, aklın aşağı kaymaması için gerekli.

  • kleider  (02.06.17 20:14:48)
Haftada 2-3 bence ideal.
Ruyalanmak dedikleri sey hic hos degil.
Gun icerisinde kendiliğinden ya da cisle birlikte gelmesi de oyle.
  • runagain  (02.06.17 20:17:33)
porno bağımlılık yapan bir şey. sektörün kademeli olarak bağımlılık yaratan ve bilinç şekillendiren/üreten bir yapısı var.

tube'larda fazla zaman geçiren bir tipsen ve ilgilendiğin kategoriler/ fantaziler sürekli değişip evriliyorsa bataklığın içindesin demektir. kurtulman çok zor ama bir şekilde kotalayabilirsin.

mastürbasyon yap ama pornoyla yapmamaya çalış. istersen haftada 10 kez yap ama pornoyla yapma.

kişisel tavsiyem: eksisözlüğü, eksiduyuruyu, instagramı, twitter, facebooku komple bırak ve ihtiyacın olduğu zaman nete bağlan. porno ve masturbasyonla alakasız olduğunu düşünebilirsin; ama hepsinin çalışma prensibi aynı: bağımlılık. buna hakikatsiz tezahür denir. aslında hiçbir şey yapmıyorsun, sadece komplike imaj ve mesajlarla beynini çöplüğe çeviriyorsun. işlem çok yüklü görünse de içi bomboş. hafızan kötüleşir, kafanda bir düşünceyi toparlayamazsın, topluluk içinde iki cümleyi bir araya getiremezsin. net olarak simülasyon evreninde yaşıyorsun desem yeridir. porno ve masturbasyon ikilisiyse bu ilişkinin yatak odasını temsil ediyor.

dikkatli ol. psikolojik yardım almanı şiddetle öneririm.
  • ercumentcozer  (02.06.17 21:08:42)