[]

Amerikada iphone7 fiyatı

Apple storedan alınacak varsayalım amerikadan Sitesinde 32 gb olan için 650 dolar diyor vergi dahil mi buna yoksa sonradan apple store a gidince vergi eklenecek mi buna?
www.apple.com 
eyaletin vergi sistemine bağlı. oregon'dan alınırsa vergi eklenmez mesela. ama eklenen yerler de var. vergi eklenen yerlerde de iade almak mümkündür sanırım havaalanında.


  • lemmiwinks  (02.06.17 08:41:16) 
eyaletine gore degisiyor vergilendirme.

taxfoundation.org ort. %5-8
  • duyurumvar  (02.06.17 09:06:57) 
eyalet vergisine ek olarak bir de local tax oluyor. ikisi birlikte ürün fiyatına ek % 8-10 civarı texasta. 649 dolarlık iphone için 700 dolar filan ödemiştim toplam.


  • battal gemalmaz  (02.06.17 09:38:43) 
washington d.c.'de 680 dolar ödedim toplam.


  • manuel mandalina  (02.06.17 10:02:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.