İyi bir aile mi yoksa iyi bir kariyer mi?

Bu akşamın anketine hoşgeldiniz diyelim. Bugün kuzenim, kardeşim ve ben bu konuda çok konuştuk, bir de size sorayım dedim. Mutlu, huzurlu bir aileye sahip olup ortalama bir iş ve maaşiniz olsun mu dersiniz? Yoksa 'illa ki eş bulunur, olmasa da olur. Beni tatmin edecek bir kariyere sahip olayım iyi de bir maas alayım. Hem kendime hem başkalarına faydalı olayım' diye mi düşünürsünüz?

Kardeşim ile ben daha ailecı çıktık. Kuzenim 'boşverin aileyi; para, kariyer daha önemli. Onlar olursa bol bol gezersiniz, istediğinizi alırsıniz. Mutlu da olursunuz' dedi. İnsanların genel eğilimi ne, merak ettim. Evet, bu aralar hep beraber tatilde olduğumuz için hayatın anlamını sorguluyoruz grup halinde :)

gezerken yanımda sevdiğim kişi yoksa neyleyeyim o parayı. mühim oln beraber harcamak beraber plan yapmak.

  • la noix  (01.06.17 00:09:48)
aile. ama kariyerde istediğim gibi bir şeyse kariyeri de seçebilirim. amacı para olan insanların istediği-aradığı türden kariyer değil tabi.

ama düşününce bazen aile daha önde gibi duruyor bende de. küçüklükten beri mutlu bir ailede büyüdüğüm ve etrafımda hep mutlu aileler olduğu için sanırım.
  • prens zuko  (01.06.17 00:10:44)
aç ya da açıkta bırakmayacak maaşım varsa eyvallah. yalnızlık kötü şey ya. ben de aileciyim biraz evet.

  • aslpls  (01.06.17 00:11:41)
iyi bir kariyerin yoksa, iyi bir aile uzun vadide patlar. iyi bir kariyer ise iyi bir ailenin sürmesi için gerek koşuldur. umarım 2side sizin olur.

''kadınların peşinden koşmayın paranız biter, paranın peşinden koşun kadınlar hiç bitmez''
  • mete kudur  (01.06.17 00:12:41)
Ben de ailecilerdenim.

Para kariyer vs var ama onları paylaşabileceğin bir ailen, derdine ortak olabilecek kimsen yoksa kariyere sahip olmak da anlamsız gibi geliyor.
  • purplee  (01.06.17 00:12:48)
aile tabii. seninle gurur duymayan sevdiklerin yoksa kariyer, ugruna harcıcagın ailen yoksa para neye yarar :)) tek basına bir gezmenin yemenin ne manası var ki?

  • fin  (01.06.17 00:14:48)
Aile tabi. Evde huzurlu mutlu olmadiktan sonra kariyeri napicam, aksam dolar balyalarina sarilip mi yaticam?

  • duru arsnova  (01.06.17 00:30:06)
Kariyer..cunku yalnizliktan memnunum.

  • astrid  (01.06.17 00:31:17)
Kendimi gerçekleştirmeden mutlu olamayacağım için kariyer

  • fasulyek  (01.06.17 00:31:35)
Ben minnoş ve sevimli aile diyorum, evde huzuru olan her türlü kariyerinde ilerler. Ancak kötü bir aile yüzünden elindeki kariyer de para da pul da gidebilir, iyice yeşilçam senaryosu gibi oldu ama durum böyle bence :D

  • neferkitty  (01.06.17 00:34:39)
kesinlikle aile derim. huzurlu bir aile ortamı olmayınca, para bir yere kadar idsre ettiriyor hayatı. ama huzurlu bir aile olunca yeteri kadar para ile de geçinilebiliyor. ben de aileyi seçenlerdenim.

  • denhia  (01.06.17 00:37:33)
ev alsam ve içini istediğim gibi döşesem. arabayı, bilgisayarı, laptopu, cep telefonunu yenilesem. dünya turuna çıksam ve bundan sonra da canım her istediğinde yurt dışına tatile çıkabilecek olsam. bu saydıklarımı yaptıktan sonra huzurlu aile diyebilirdim. onlardan önce iyi bir kariyer.

  • nawar  (01.06.17 00:37:49)
ikisini de istemiyorum

  • elvedui  (01.06.17 00:42:10)
Ortalama iş ve maaş tanımına bağlı. Bir yere kadar para daha önemli, o paraya sahip değilsen mutlu bir aile hayatı çok zor fakat ona sahipsen ve mutlu bir ailen varsa, bunun yerine çok daha fazla para ve yüksek statüyü koyamazsın.

  • harvey  (01.06.17 00:44:22)
aile. kariyer konusunda aşırı hırslarım yok zaten. ek olarak ailesiz kariyeri neyleyim.

  • rayde  (01.06.17 00:52:18)
kariyer kesinlikle.

  • avianthem  (01.06.17 01:46:38)
iyi bir aile ama oda çok iyi olmasa da iyi bir kariyerden geçiyor ..

  • sorunvar  (01.06.17 01:49:05)
iyi bir aile bence, neyleyim parayı huzur olmadıktan sonra. Diğer düşüncede yanındakiler senin kariyerin için yanında oluyor, öbür tarafta sen olduğun için yanında olan insanlar var.

  • gozu acik sevisen yahudi  (01.06.17 02:04:19)
iyi bir aile.
yalnızım, param var, geziyorum, yiyorum, giyiniyorum ama bunları paylaşacak birilerini istiyor insan. evde bile oturuyo olsam sevdiğimle/sevdiklerimle oturmayı tercih ederim şahsen.

  • dedim ben sana  (01.06.17 02:53:19)
Bu konu üzerine düşüncem tamamen ruh halime göre şekilleniyor. O yüzden şuan ne desem boş.

  • zimbirik  (01.06.17 02:56:46)
Aile olayı tırt olduğu için kariyeri seçtim. Mutluyum

  • MaNOfTheYear  (01.06.17 04:30:23)
Çok aşık olduğum ve ve birlikte aile kurma planları içinde olduğum biri var. O olmadıktan sonra paraya mı sarılıp yatacağım?

  • mutlusismankedi2015  (01.06.17 16:57:47)
İyi bir aile geçmişim yok ne yazık ki. Kavga gürültü içinde büyüdüm. Evliliği birbirine zoraki tahammül etmeyen çalışan iki insanın birleştiği bir kurum olarak tanıdım ilk. Kendi özel hayatımda da işler yolunda gitmedi. Hayatımı paylaşmak isteyebileceğim bir insanla tanışmadım henüz. Sevsem de hep yüz üstü bırakıldım. Beni sevenleri de ben hayal kırıklığına uğratmışımdır belki, kim bilir.

Özetle evlilik konusunda şansımın yaver gitmediğini ve muhtemelen hiçbir zaman da gitmeyeceğini biliyorum. Bu yüzden ben kariyeri seçtim.
  • i m cool with that  (01.06.17 17:04:15)
kariyer'i aile için yaparsın gerisi boş. gezme eylemini tek başına 3-4 kere yaparsın 5. sefer bu ne yine sap gibi geziyorum olayına dönüşüyor. her tanıştığın adama 'bak şu deal'ı nasıl bağladım sana anlatayım' diyen bir sığır değilsen aile her zaman önde gelir.

  • dedim dedim de kime dedim  (01.06.17 17:04:53)
İyi bir aile. Yalnizlik ozgurluk demek olsa da cogu zaman sikici olabiliyor. Ben yalniz basima gezmeyi hic sevmem mesela. Para da onemli tabi o da olmali ama cok cok fazlasina gerek yok. Sevdigin insanla berabersen ve ihtiyaclarini karsilayacak kadar paran varsa yeterli.

  • nesenbilneben  (01.06.17 17:40:35)