[]

Shengen sorusu

Hollanda'dan tek girişlik 45 günlük vize alındı.

Plan şu;

Önce amsterdam'a gidilecek; ordan paris'e geçilecek. Ordan da türkiye'ye dönülecek. Böyle bir şey mümkün mü? Yoksa o tek giriş sadece Hollanda için mi geçerli?

Ab içinde kontrol yok diye biliyorum ama Amsterdam - Paris için havaalanında kontrol olur mu?

Teşekkürler şimdiden.

 
tek giris tum schengen bolgesi icin gecerli.


  • hopeless  (31.05.17 14:42:43) 
Ryanair ile uçarsan pasaporta bakıyorlar ama resmi bir polis kontrolü yok.
Vizen bu bahsettiğin program için uygun.

  • cakabo  (31.05.17 14:43:59) 
tek giriş tüm schengen ülkelerini kapsar. bir kere girersin ve tekrar türkiyeye dönene kadar vize süren dahilinde tüm ülkelere geçiş yapabilirsin. ama kontrolde bir problem çıkarsa ülkeye almayabilirler ama çok düşük ihtimal.


  • sainteagle  (31.05.17 15:01:45) 
Tam cevaplar gelmemiş yazayım dedim, hocam tek giriş demek schengen bölgesine bir kez girebilirsin, bölgeden çıktığın anda tekrar giremezsin demek. Belirtilen süre içinde schengen bölgesinde takılıp ülke değiştirebilirsin.

Schengen bölgesi = Schengen'e üye devletler.
  • makarnavodka  (31.05.17 15:49:24) 
amsterdam-paris uçağında çok büyük ihtimalle amsterdamda pasaport kontrolü olmaz ancak fransa'da ohal olduğu için fransa'ya girerken yine pasaport kontrolünden geçersiniz. Son üç ayda yaptığım bütün schengen içi uçuşlarda fransa'ya girerken pasaport kontrolünden geçtim.
Türk vatandaşı olduğunuz için de fransız polisi kalacak yer, nakit para, dönüş bileti gibi belgeler isteyebilir sizden. Bunlara hazırlıklı gidin, belgeleri gösterdikten sonra sorun yaşamazsınız.

  • luchetti  (31.05.17 16:25:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.