Bedelli askerlik beklemek

Şu durumda mantıklı mı? 29 olucam iş güç yok okul biteli 2 yıl olacak. Yarın ağustos celbi için son başvuru tarihi. Yarın gidip ağustos için başvurmak mı yoksa bu kadar beklemişken en azından aralık ayına kadar daha beklemek mi?( genelde aralıkta çıkıyor ya bedelli hani o açıdan) Yani askerdeyken bedelli çıkarsa kafamı taşlara vurur muyum? Özellikle gitmiş olanlara soruyorum. Bu arada bugün çıksa bile hazır param yok ailem kredi çekecek ben çalışıp ödeyeceğim falan filan

yıl sonuna kadar beklerdim ben olsam.

  • mahone  (30.05.17 18:47:45)
bu kadar gelmissin (yas 29) bence biraz daha bekle.

  • charlotte blanc  (30.05.17 18:51:12)
Askerden yeni gelmiş biri olarak yanıtlayayım.
Ağustos celbine başvur. Kısa dönem olarak yaparsan zaman çabuk geçiyor anlamadan bitiriyorsun. Yedek subay olarak yaparsan da şartların iyi, maaş da alıyorsun.

Askerliği yapmayanlar kafalarında çok büyütüyor hakikaten. Yapın bitsin.
  • alkolsuz icecek  (30.05.17 20:21:17)
aga işin gücün yoksa yakın zamanda da olacak gibi durmuyorsa git çıksın aradan boş ver. bende aynı sıkıntıdayım ama artık beklemeyeceğim ağustos da sa bozarım

  • anqarabebesi  (30.05.17 20:28:37)
En son bedelli 2014 aralıkta çıktı. Daha 3 yıl olmamış. Her 3 yılda bedelli çıkacaksa bu ülkede kimse askere gitmez. Bence 2018 sonunda ya da 2019 da çıkacak bedelli.

Eğer 1-2 sene idare ederim diyorsan bekle.
  • empedokles  (30.05.17 21:53:02)
cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar bedelli gündeme gelmez sanıyorum.

  • sporty  (30.05.17 21:57:41)