Askerlik para cezası nereye yatırılabilir?

Merhabalar, bakaya kaldığımdan dolayı devletin taktığı bir 338 TL borcum gözüküyor sistemde. Banka hesaplarıma bugün bloke kaydı koydukları için de 4s kuralı gereği bir an önce ödemem gerekiyor bunu.

Uzun uğraşlar sonunda anladığım kadarıyla bu ceza diğer vergi cezaları gibi bankadan veya gelir idaresinin internet adresi üzerinden ödenemiyor. Bu da bizi başlıktaki soruya getiriyor.

not: İstanbul Bahçelievler'de oturuyorum.

Valla nereden geldiğine ilişkin hiç bir fikrim yok. Gelir idaresi başkanlığının sitesinden borç sorgulama yapınca 9004 Askerlik Para Cezası açıklamalı bu borç gözüküyor.

İtiraz etmemin bir işe yarayacağını sanmıyorum zira 2015 yılında bakaya kaldığımda böyle bir ceza ile muhattap olacağımı söylemişlerdi.
  • mate soul  (30.05.17 17:07:45)
vergi dairesi?

hatta birkaç gün önce çıkan yapılandırmayla yapılandırabilirsiniz bile :)
  • blue eyes white dragon  (30.05.17 17:10:26)
vergi dairesi. daha geçen hafta ödedim.

  • kosteklisaat  (30.05.17 17:18:50)
vergi dairesine gitmeden bir çözüm yolu var mıdır acaba diye yokladım ama yokmuş galiba :)

  • mate soul  (30.05.17 18:17:09)
ilçe mal müdürlüğüne ödemiştim ben. ama sistemden silinmediği için makbuzla çapa'nın arkasındaki istanbul vergi dairesi başkanlığına gidip sildirmiştim.

  • soft  (30.05.17 18:46:03)
Ben de yoklamıştım ama yok malesef. Telefon ve internet bankacılığı yoluyla ödenmiyor. Banka şubelerine gitseniz de ödenmiyor. Mecburen vergi dairesine gideceksiniz. Ancak vezneler normalden erken kapanıyor vergi dairelerinde, 16.00 civarı kapanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Buna dikkat ederek gidin, benim gibi iki gününüzü harcamayın... :)

  • md11  (30.05.17 21:19:53 ~ 21:20:13)