bu kadınlar sizce güzel mi?

soruyu sormadan şunu belirtmek istiyorum. uzun zamandır kendi zevk anlayışımı sorguluyorum ama insanların %80'i ile çok uzak ve ters düştüğümü fark ettim. sağda solda sürekli görülen ve aşırı beğenilen,peşinden koşulan kadınların bir kaç fotoğrafını paylaşayım mesela. samimi soruyorum samimi cevap bekliyorum. gerçekten güzel mi bunlar?

pbs.twimg.com

cidden bana çok itici ve tipsiz geliyorlar (aşağılamıyorum tabi ki sadece böyle düşünüyorum). tonla makyaj bile kurtaramamış diyorum kendi kendime.

mesela benim hoşlandığım kız tipini atayım: (genelde bu tipleri de pek kimse sevmiyor türkiye'de)

www.famousbirthdays.com
hizliresim.com
s-media-cache-ak0.pinimg.com (mevcut kız arkadaşım böyle biri gibi işte.)

cidden kafayı yiyecem. yorumlarınızı ve sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.

not: fotoğraflar gizli saklı hesaplardan alınmadı.

edit: unutmadan, bilerek kötüleri seçmedim. hatta en çok sevilen en çok beğenilen fotoğraflardan bir kaçını attım.

Cidden tipsiz ilk attıkların. Hem çirkinler hem de kat kat makyaj yapmışlar. Senin beğendiklerin hoşuma gitti.

  • patatesli yumurta  (29.05.17 18:01:55)
ilk resimde olan kız çok güzel. 4. resimde olan kız çirkin. ya da fotoğraf bilmiyorum.
2 güzel
5 güzel
3 yoklukta gideri var.

edit: beğendiklerine bakmadım, ayıb.
  • mete kudur  (29.05.17 18:04:12 ~ 20:32:04)
neden kafayı yiyosun sevgili karşim? çok mu önemli yani bu? sen de onları beğen nolcek?
senin beğendiklerin beğenmediklerinden iyi değil bence ;)

  • cekilmis gayfe  (29.05.17 18:04:25)
kafayı yiyecek ne var onu anlamadım ben.
şu beğenme, beğenilme olayı biraz fazla abartılmadı mı ya hu.
bence hepsi güzel bi farkları yok.
  • baharat  (29.05.17 18:06:17)
klasik tiki kız tipi işte bizim üniversitenin iç mimarlık, işletme, iktisat fakültelerinde bolca mevcut dediğin tipler.

  • elvedui  (29.05.17 18:07:39)
@gabe h coud peki neden o zaman çok tutuluyor bunlar? nerde zengin iş adamı var bunların peşinde,nerde babadan zengin bmw 320 tayfalı müteahhit çocuğu tipli eleman var bunların peşinde anlamıyorum ki.

birde çok tekin olmayan tipler bunlar. aldatma potansiyeli de oldukça yüksek görünüyor benim gözümde
  • prens zuko  (29.05.17 18:10:18)
sevgilin fotoğraftaki kadar güzelse full makyaj kadınları güzel bulmamayı problem etmene anlam veremedim.

  • elorelia  (29.05.17 18:12:23 ~ 18:16:45)
Guzellik bakimindan senin begendiklerinle begenmediklerin arasinda bir fark goremedim. Sen kizlarin tipine degil kendilerini soktuklari sekillere gore degerlendirmissin.

Senin begendiklerin: saci basi yapili olmayan makyajsiz süssüz normal guzel kiz

Begenmediklerin: saci basi yapili makyajli süslü normal guzel kiz

"Çok güzel" dediğin kızlar da kırmızı ruj sürüp mavi camlı güneş gözlüğüyle şuh poz verse onları da beğenmezdin. Kafayı yiyecek bi durum yok cnm
  • duru arsnova  (29.05.17 18:43:27)
@duru +100

İlk attığın kızlar çirkin değil. Sadece fazlaca boyalı ve yapay. Özellikle 5 nolu resimdeki kız bayağı güzel. Keşke o kadar makyaj yapmasaymış.

Senin beğendiğin kadınlar da güzel. Sonuç olarak ben ortada bir sorun göremiyorum.
  • i m cool with that  (29.05.17 18:45:53 ~ 18:46:45)
ilk 5 fotograftan kekoluk kezbanlik yapaylik herneyse onlar akiyor iste, bir de esmerler ama boyle arap gibi egreti ucuz estetik anlayislari ve tavirlari var, digerleri daha dogal ve asil gorunumlu anglosaxon tipler. (olmayabilirler de ama o tarafa yakin, ayni sekilde digerleri de arap olmayabilir.)

burada olay zevk ve renk. salla gitsin kafayi yemeye degmez.
  • jack n brooks  (29.05.17 18:54:31)
hepsi guzel zaten de ilk fotodakilerle ikinci fotodakiler arasinda da fark yok zaten. bir grubu begenip digerininin begenmemenin ardindaki sir perdesini merak ediyorum. yani bu kadar da ugrasmissin, su fotolari bulmak, kategorize etmek icin. sana bir site soylyeyim kanka belki isine yarar: www.iskur.gov.tr

  • baldur2  (29.05.17 19:10:17)
hepsi güzel 1.kısımdakiler bakımlı fazla özenli 2.kısımdakiler doğal ortak payda da fark yok..

  • jamswety  (29.05.17 19:24:29)
İlk ikisi ve sonuncusu güzel. Diğerlerini pek beğenmedim. Son attığın lise arkadaşım bu arada :d kızı okulda hiç görmedim ama güzelliği çok konuşuluyordu.

  • powerpufgirl  (29.05.17 19:35:24)
İlk gruptan sadece 1 ve 5'in yüzü güzel bence. Senin beğendiklerinden de bir tek sonuncuyu beğendim.

  • ms brownstone  (29.05.17 19:40:01)
Duru + 1
Kızlar birbirinin aynı, sadece ilk gruptakilerin tarzı çok yapay. Güzellik olarak birbirinden çok farklı değiller. Hepsinin aşdatma potansiyelleei kendine bağlı.

Bir de ilk gruptakileri sevenler ilk geuptaki halini dışeıda görüyor, evde ikimci geuptaki hallerini görüyorlar.
  • aychovsky  (29.05.17 19:40:07)
güzelliğin göreceli olmadığını iddia eden biri olarak iyi bir güzellik algınız olduğunu söyleyebilirim, ilk resimler çirkin ama çirkin olup sevimli, sempatik tipler de vardır ya bunlar ondan da değil bildiğin çirkin.

  • sane ego  (29.05.17 20:19:53)
güzellik anlayışımız aynı sanırım. aynı şeyi ben de çok yaşıyorum.

  • embermane  (29.05.17 20:42:59)