[]

Dilenen çocuklara bakan diğer çocukların düşüncesi

Levent metrodan geçerken dikatimi çekti. Yüzlerce insan dilenen çocukları görüp kafamızı bile çevirmeden alışmışlıkla geçiyoruz. Fakatbir süredurup izledim tüm çocuklar durup bakıyor ve ailelerinin çekiştirmesi ile devam ediyorlar. O sırada ne düşünüyor olabilirler?
 
Çocuğun yaşı önemli bu konuda. 3-8 yaş civarıysa benim tahminim "annem böyle giyinmeme izin vermiyor", "ama o niye kaldırıma oturabiliyor?" tarzı benmerkezli düşünceler olur. Dünyaya olan bakış açısı ve yanıtlar kendilerinden geliyor çünkü o yaşlarda.


  • mor bembombom  (29.05.17 09:46:45) 
Ben 8-9 yaşındayken dilenci çocuklardan korktuğumu hatırlıyorum.


  • duru arsnova  (29.05.17 12:16:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.