Uçuş Elektronik Yasağı Nedeni

Merhaba

Türk Hava yollarındaki laptop yasağının nedeni nedir acaba? Okuduğum kadarıyla detektör makinaları yok sanırım. Peki bu makinayı neden satın alıp insanlara yardımcı olmuyorlar?

İkincisi İstanbuldan başka bir hava yolu Lufthansa ile uçulursa bu laptop yasağı gene uygulanıyor mu? Bu yasak sadece Türklere yönelik mi?

Saygılar

o yasak sadece uk ve abd için geçerli değil mi

  • n62  (27.05.17 16:24:57)
teşekküler

ben avrupada da geçerli zannetim bu yasağı
  • Mehmet Ersoz  (27.05.17 17:14:51)
Yasak sadece turkiyeden yapilan her ucusta ve herkese gecerli, yani lufthansa ile istanbuldan londraya gidecek bir pakistanli icinde, senin benim icinde

  • alttaraf  (27.05.17 18:31:42)
Peki avrupa aktarmalı amerikaya gitsek bir şey oluyor mu?

  • Lusid*  (27.05.17 18:36:26)
bu arada merak ettim

bu laptoplar kargoda mı taşınıyor? öyle ise tüm aletleri bir arada götürmek daha tehlikeli değil mi?
  • Mehmet Ersoz  (27.05.17 21:58:08)