[]

Muhtar saçmalamıyor mu

Merhaba. Kimliğimi kaybettiğim için muhtardan kayıp kimlik formu almaya gittim. 18 yaşından büyük olunsa bile bu formu almak için 18 yaşından büyük bir aile bireyiyle gelinmesi gerektiğini söyledi. Ailemiz yoksa ne olacak dediğimde kem küm edip kural böyle falan dedi.

Gerçekten böyle mi? 27 yaşında adama aile bireylerinden biriyle gel diyor. Yeni kimlik için bu dingil muhtarlarla muhatap olmak şart mı onu da bilmiyorum.


 
@ardacan, direkt gidip yeni kimlik çıkartsam, böylece eski kimliğim otomatik olarak devre dışı kalmaz mı? İlla o kayıp kimlik prosedürü şart mıdır


  • Vse budet horosho  (27.05.17 13:20:02) 
aile bireylerinden birinin gerekliliği benim için sıkıntı olacak. Teşekkür ediyorum. Bir şekilde halledeceğim artık


  • Vse budet horosho  (27.05.17 13:26:10) 
Pasaport ya da ehliyet varsa onla gidin ya da kimlik yerine onlari kullanin


  • kuehles blondes  (27.05.17 13:29:01) 
bir zamanlar herhangi bir gazeteye kayıp ilanı veriliyordu. o ilan ve az bir parayla nüfus dairesinden yeni kimlik çıkarılıyordu. değiştiyse bilmem. muhtara filan gitmek yoğidi. bu rivayetler yeni mi çıktı?


  • hicazkar  (30.05.17 12:25:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.