vücut geliştirme - beslenme programı

boy: 1,7

kilo: 60

erkek

masa başı çalışma hayatı

pzt - salı, perşembe - cuma (üst kas grubu idmanları)

kaliteli protein ve karbonhidratlardan beslenmeye çalışıyorum. yakında beyaz makarna ve pirinç pilavının yerine bulgur pilavına geçeceğim. şekeri 0 oranında tutmaya çalışıyorum.

şu anda günlük:

protein alımım: 106 gram

karbonhidrat alımım: 118 gram

öneri var mı?

hacim kazanmam için yeterli mi?

Karbonhidratı artır, yağ al. Bu kadar düşük makroyla nasıl gelişecek o vücut. Bırak gelişmeyi hastalanırsın daha çok kilo verirsin. 890 kaloriyle vücut mu gelişir; en düşük 2500-3000 civarı kalori al. Kilo başına en düşük 0.8 gram yağ al.

  • angelus  (27.05.17 11:47:32)
angelus yazmış zaten ama beslenmeye çalışırken aslında beslenememiş olduğunu iyice fark edebil diye ben de diyeyim: açlık sınırında takılarak nasıl vücut gelişecek? yağ nerede? karbonhidratı artır + 1. Kadın halimle en az 2000 kalori alıyorum ben, bu şekilde gelişim görmenin imkansız olacağını düşünüyorum.

  • treamorg  (27.05.17 12:03:06)
yaklaşık 1 ay oldu başlayalı spora. doğru düzeni bulacağız. teşekkürler.

şurada nereye ne ekleyebilirim:

Sabah

- 3 yumurta: 2 beyaz 1 tam : (protein: 14 gram)
- 1 kase yulaf ezmesi (protein 3.8 gram, K: 18 gram)
- Yarım su bardağı yoğurt: (protein: 3 gram K: 4 gram)

Öğle

- 200gr yogurt: (protein: 6 gr, K: 10 gr)
- Tam tabak salata: (protein: 3 gr, K: 10 gr)
- 1 tabak tavuk veya et: (protein: 30gr)
- 1 tabak Makarna (protein: 9 gram, K: 65 gr) veya 1 tabak bulgur pilavı (protein: 4 gr, K: 24 gr)

Akşam

- 1 tabak bulgur (protein: 4 gram, K: 24 gr)
- 1 tabak tavuk veya et: (protein: 30gr)
- 200gr yogurt: (protein: 6 gr, K: 10 gr)
  • tizi reftar olanin payine dagmen dolasir  (27.05.17 12:14:34)
Ara ogun koyman lazim ara ogun yoksa o kadar kaloriyi alman imkansiz

  • Take it away honey  (27.05.17 12:40:59)
1-Yumurtanın sarısını beyazını ayıracak durumda değilsin.
2-Yulaf ezmesi mucize değil. Yerine bulgur yesen hiçbir fark olmaz.
3-Bu beslenmeyle eninde sonunda öleceksin.
  • diffarentiationation  (27.05.17 13:56:06 ~ 28.05.17 00:20:05)
Ben gram spor yapmayan hımbıl bir insan olarak bu öğünlerle doymam, spor yapan birinin enerjisini bunlarla almasi imkansız

Kahvaltiyi daha zenginlestir bi kere mutlaka. Araya da kuru yemiş vs ara öğünler al.
  • nundu  (27.05.17 14:05:04)
o programı yok et direkt. ben cut yapıyorum bundan fazla yiyorum. yağa, karbonhidrata fazla takılma. kalori miktarını tuttur, proteini de yeterli al.

sabah yiyebiliyorsan tüm yumurtaları tam ye.

öğlen karbonhidratı arttır. makarna, pilav göm. 1 tabaktan fazla ye. patates, hamburger, tavuk, et ne bulursan ye. zayıfsın zaten dirty bulk da yapsan çok zararı olmaz.
  • mattiadestro  (27.05.17 14:06:40 ~ 14:08:56)