GSW - Cleveland Cavaliers

Evet sevgili Kaan Kural'lar...
N'olur bu seri? Kim kac kac kazanir? Skor tahminleriniz? Detayli aciklamalari okumak cok daha keyifli olacak. hoscakalin...

4-3 cleveland alır diyorum.

  • hayde bre  (26.05.17 15:46:04)
tum sezonu cok yakindan takip ettim.
lebron kariyerinin en iyi playoff sezonunu yasiyor. tanri modunu acti. kyrie ile love bile muthis oynuyor.
ote yandan gsw'den kevin durant'i cikar herhangi bir uc numara koy, gsw gene sampiyonluk adayi oyle hayvani bir kadrolari var.

gsw kadro olarak acikcasi daha ustun. ama lebron duranti kariyeri boyunca ezdi gecti match-uplarda eslesmelerde.

hakikaten gsw yuzde 51-52 en fazla, cok zor bir seri ve yine yedinci maca gidebilir. ben yetenek farkindan dolayi gsw alir gibi diyorum. 4-2 veya 4-3. lebron da alirsa sasirmam hic.
  • baldur2  (26.05.17 15:52:47)
4-0 bilemedin 4-1 GSW alır diyorum.

Durant çok aç, diğerlerinde de geçen senenin acısı var. Acımazlar.
  • noluyo yaa  (26.05.17 16:17:58)
@baldur

öncelikle 2-3 hafta önce buna benzer bir soru vardı. orada ben playoff farklı deyince, bu geyiğe de bitiyorum demiştin. demek istediğim tam olarak gerçekleşti gibi bir şey. söylemek istedim.

soruya dönersek; cleveland 4-2 veya 4-3 alır diyorum.

bence heyecanlı bir final serisi bekliyor bizi. gsw kesinlikle müthiş bir takım. el yakan topları kullanabilecek çok fazla oyuncu var. sorumluluk almaktan çekinmiyor hiçbiri. fakat geçen seneki ruhları yok bence. evet rakamsal olarak daha iyi oynuyorlar belki. pas trafikleri daha iyi belki. fakat eğer yakalanırlarsa fena dağılıyorlar. geçen sene ise bitirici darbe bir türlü vurulamıyordu bu takıma. o duruma geldiklerinde bu top paylaşımı sakata girecek ve lider özelliği ön planda olan birden fazla oyuncu olması yakacak bence onları.

baldur'un da dediği gibi lebron gerçekten muazzam bir seviyeye çıktı şuan. playoff boyunca her seride bir yukarıya çıkardı oyununu. üçlük yüzdesini playoff'da %42'lere kadar çıkardı. maç başına 2.5 üçlük atarak yaptı üstelik bunu. durant'in önüne geçti bu alanda. takımı da beraberinde getirdi. başlangıçta kyrie hücumda biraz konsantrasyon eksikliği yaşıyor gibiydi. fakat boston serisinde aldıkları yenilgi ile o da kendine geldi. daha önceki senelerde playofflar boyunca bir türlü isteneni veremeyen love müthiş bir istikrar tutturmuş durumda.

seri boyunca cleveland savunmada zorlanacaktır gibi geliyor. gsw savunması zor bir takım. bu zorluk bence temel olarak yetenek bolluğundan değil, hızlı top trafiği ve üst düzey top paylaşımından kaynaklanıyor. muazzam kullanıyorlar topu. çok hızlı hücum ediyorlar. gsw ise bench desteği konusunda sıkıntı yaşayacak gibi görünüyor. özellikle bench sıkıntısını, savunma anlamında yaşayacaklar bence. gerçi en iyi 6'ıncı adam ödülüne adaylıkta son 3'e kalmış(iguadala) kişi de onlarda.

ne olursa olsun tahmin etmesi, kestirmesi zor bir seri. her şey olabilir ve ne olursa olsun şaşırmam.
  • windowsguvenlikduvari  (26.05.17 16:29:55 ~ 16:38:38)
@windows

vallahi gerceklestiyse sadece cleveland icin degil gsw icin de gerceklesti. benim demek istedigim buydu.
  • baldur2  (26.05.17 16:34:29)
@baldur

gsw için pek öyle olmadı bence. gsw sezon içindeki oyununu sürdürürken, cleveland başka bir takıma dönüştü adeta.
  • windowsguvenlikduvari  (26.05.17 16:37:10)
o clevelandin normal sezonu takmamasiyla ilgili daha cok.

  • baldur2  (26.05.17 16:38:58)
@baldur

galiba ayrı düştüğümüz nokta burası. ben takmadığını düşünmüyorum. yani elbet havlu attığı maçlar oldu. fakat kazanmak isteyip kazanamadığı maçlar da oldu. bu takım yanlış hatırlamıyorsam son 24 maçta 14 veya 15 mağlubiyet alarak geldi playoff'a. korkunç savunma yapıyorlardı falan. şimdi bambaşka oynamaya başladılar.

sonuç ne olursa olsun rekabet içinde bir seri olur umarım.
  • windowsguvenlikduvari  (26.05.17 16:43:48)
yok haci normal sezonu takmiyolar iste. playoff performanslarindan anlamiyor musun bunu?

  • baldur2  (26.05.17 16:44:54)
lebron ev sahibi avantajini onemsemiyor. normal sezon lebron icin anlamsiz. adamlar batidaki 5. sira takimiyla ayni galibiyet sayisina sahipler. cop doguda 50 galibiyet yerine 65 galibiyet alamazlar miydi?

  • baldur2  (26.05.17 16:47:44)
@baldur

ben izlediğim maçlarda bunu görmedim. daha doğrusu bu anlamı çıkarmadım. ki sanırım 10 maçını falan kaçırdım cleveland'ın. tekrarlarını izledim daha doğrusu hepsinin bir sonraki sabah. yani bir takımın normal sezonu takmaması ne demek ki? ben buna ihtimal dahi vermiyorum. fikstürde elbette önceden mağlubiyet yazılan maçlar vardır. olur da. fakat bir takım, aman bize ne ya ligden biz playoff'a bakarız gibi bir mantığa girmez. çünkü mutsuzluk, inanç eksikliği takıma girdiğinde o rüzgarı tekrar arkaya alamayabilir.

bu benim görüşüm. bunun anlamak ile ilgisi yok. senin gibi düşünmüyorum. bu kadar şunu yaparsan kesin bu olur gibi net görmüyorum, basketbolu.
  • windowsguvenlikduvari  (26.05.17 16:50:28)
@baldur

alamazlar mıydı? bilemiyorum. ama alamadıklarını biliyorum.
  • windowsguvenlikduvari  (26.05.17 16:51:45)
aga playofflar baska diyorsun, o baska sekilde oynadiklari gibi neden normal sezonda oynamiyolar onu soyler misin? normal sezonu takiyolarsa cop doguda nasil 50 galibiyet aldilar onu soyle? neden 65 degil? dogu konferansi birincisini 30 sayi fark ortalamayla eleyiliyorsa 31 defa bu takim nasil yeniliyor?

  • baldur2  (26.05.17 16:52:59)
normal sezonu takmamak demek, doguyu illa 9. sirada bitirmeyi gerektirmiyo. kasmadilar iste basbayagi. cunku ev sahibi avantajiyla vs ilgilenmiyor, boston birinci olsun fark etmez, ben onlari kendi evinde 30 sayi farkla yenerim ciddi oynarsam diye dusunuyor. olay bu.

  • baldur2  (26.05.17 16:54:52)
@baldur

bir izleyici için bunlara cevap vermek zor. yani neden sezon içinde başka oynayamıyorları kestirmek bulunduğum yerden baya zor. ama en basitinden sürekli farklı rakiplerle karşılaşmak, bütün bir sezonun maç sıklığı ile her seferinde bir rakibe odaklanmak bambaşka iki hikaye. takım uyumunun gün geçtikçe artması, inancın artması, daha çok çalışmak, dinlenmek, kayıplardan bir şeyler öğrenmek de birer etken. bu playstation'da zıplamayı 99 yapayım, hızı 99 yapayım gibi bir şey değil yani. bu kadar formel değil.
  • windowsguvenlikduvari  (26.05.17 16:57:04 ~ 16:57:33)
vallahi herkes lebronun regular season takmadigini biliyor. bu bir gercek. istedigini dusunebilirsin. dedigim gibi takmamasi icin playoff disinda kalmasi gerekmiyor. dogudaki takimlarla arasinda ucurum var. gordun iste boston serisinde. yuzde 60 galibiyet almis. o ucurumun hakki bu mu? 0

takim kimyasi falan hikaye. gecen seneki takim ayni duruyor.
  • baldur2  (26.05.17 17:00:52)
cavs'in boston'a karşı yer yer teklediğini gördük. bu tür durumları gsw anında cezalandıracaktır. ancak olay ritmin bozulmasına bakar. cavs gode mode'a geçtiğinde sırf yeteneğe dayalı laylaylom oyun anlayışıyla gsw etkisiz kalır diye düşünüyorum.

lebron'un, jordan klasmanına yaklaşmak için fazla zamanı kalmadı. yeterli motivasyona sahip. 4-3 cavs diyorum ben.
  • zgrydn  (26.05.17 17:01:13)
@baldur

kim bu herkes? evet medya söylüyor bir şeyler. daha doğrusu medyada bunu söyleyenler var, tersini söyleyenler de var. geri kalanlar da seyirci. olayın iç yüzünü bilmeyen, basketbolu izlediği kadarıyla anlayan seyirci. varsa cavs'a sezon içinde 65 galibiyet sağlatabilecek bir formülün, yarın koyarlar seni cavs'ın başına; emin ol.

bir takım oyunu için takım kimyası hikaye demek bana çok garip geliyor. uyumsuz olduktan sonra 5 tane lebron kurtaramaz bir takımı. ama belli ki basketbol anlayışlarımız farklı. diyecek bir şey yok.
  • windowsguvenlikduvari  (26.05.17 17:04:51)
aga sana anlatamiyoruz cavs icin 65 galibiyet ile 50 galibiyet arasinda fark yok? adam 65 galibiyet alsam da bostoni ezicem, 50 galibiyet alsam da bostonu ezicem diye dusunuyor, niye playofflarda oynadigi gibi sert oynayip yorulsunlar ekstradan, sakatlansinlar?

merak etme bon olsom covso 65 goloboyot aldirirdim gibi bir derdim yok. iki gram mantik kullansan 30 dakikadir tartisiyor da olmicaz neyse daha fazla uzatmicam. beni anlayan anladi.
  • baldur2  (26.05.17 17:07:59)
@baldur

hala 2 gram mantık kullansan falan diyorsun. cavs için neyin ne olduğunu pat diye söylemek falan enteresan gerçekten. gsw için niye önemliyse o yüzden önemli olabilir mesela. oyun aynı oyun çünkü. hayır bir de herkes falan diyorsun. aç kaan kural'ın 2 videosunu izle en basitinden. aha yanımda birini de buldum mesela, o dediğin herkese dahil olmayan. ama dediğine göre kaan kural'da bilmiyor olmalı, lebron'un normal sezonu takmadığını.

diyecek bir şeyim yok daha fazla. tartışma -ki normalde güzel şeydir- düzeysizleşiyor çünkü.
  • windowsguvenlikduvari  (26.05.17 17:13:37 ~ 17:15:13)
Gsw 4-3

  • westblack  (26.05.17 17:22:23)
2-0 cleveland alır.

edit: tamam tamam 4-0 alır cleveland. lebron hat-trick yapar, irving de diğer golü atar.
  • la rana  (26.05.17 17:29:48 ~ 27.05.17 12:49:55)
gsw'nin en önemli özelliği böyle bir kadronun sıfır kompleks ile oynaması.
o gün veya maçın o anında kim iyiyse onun üzerinden oynuyorlar. yeri geliyor shaun livingston anlık skor yükünü çekiyor.

ama lebron tam bir ipinden kurtulmuş arap atı gibi oynuyor play-off'ta. resmen ezip geçiyor rakiplerini.

tahminim maçlar son periyotta kopacak duruma gelirse cleveland alır.
ama eğer gsw sıkça yaptığı gibi üçüncü çeyrekte vurup geçerse 4-0'ı bile görebiliriz.
  • teritori  (26.05.17 17:34:54)
4*1 ya da 4*2 gsw

  • faik abi  (26.05.17 23:15:02)