deniz anası türü

resimdeki denizanasını izmir'de gördüm. türü nedir bunun? zehirli midir?

öldürmese de süründürür. tüm deniz anaları en kötü kaşındırır zaten dokunmayın.

"Temas edildiğinde dokunaçlarındaki kapsüller içinde bulunan yaklaşık 1-5 milyarın arasındaki burgulu iğne şeklindeki zehirli hücreler (nematosist) aktif hale geçerler. Deriye temas ettiğinde bu kapsüller patlar, zehirin etkisiyle yanma ve kaşınma hissi başlar. Ne olursa olsun zehirin vücuda daha fazla yayılmaması için kesinlikle ovuşturmamalı veya kaşınmamalı. Ovuşturmayla ve kaşımayla vücuda vereceği zarar daha şiddetli olacaktır."

ilk yardım eğitiminde sıcak su ile müdahale edilmesi gerektiğini öğrendik soğuk deniz canlılarına. yani dokunursanız bol bol sıcak su dökeceksiz o bölgeye dokunmak yerine. kara hayvanlarına da tam tersi, soğuk ile müdahale edilir dediler.
  • hasmetizm 2046  (26.05.17 10:19:10)
wowturkey.com

bunla ilgili olabilir.
  • jimicik  (26.05.17 10:30:39)