Bir insanın içe ya da dışa bastığını nasıl belirleriz?

Ayakkabıya sensör koyarak örneğin ya da ayaklar arasındaki mesafelerin sensör yardımıyla hesaplanması gibi.. aklıma bir şeyler geldi ama tam oturtamadım, fikri olan var mı? Hatta kafamda bu mesafelerin gün sonunda kullanıcıya bildirilip, uyarılması (içe basıyorsun basma!!) var ama dediğim gibi tam olgunlaşmadı düşünce.. önerilerinizi bekliyorum.

Not: çözüm tek kullanımlık olmamalı. Örneğin kirli ayakkabı ile beyaz zemine basmak gibi..

Not2: Ayak düzenini yanda fotoda belirtiyorum.

2 ayağın da iç kısımlarının burun ve topuklarına rf yakınlık sensörleri konarak yapılabilir. sonra da topuk ve burundaki sensörlerin uzaklık verileri kıyaslanır ortalamalar arasındaki farktan ayakların açısı hesaplanabilir.

bi de otururken/dururken bu hesaplamanın da durdurulması lazım bacak bacak üstüne atma vs. gibi durumlarda. onun için de yürüme hareketi sırasındaki mesafe değişm biçimi analiz edilerek bunun dışına çıkılan durumlarda (mesafe farkı belli bi miktarın üzerine çıkmadı vs. gibi) loglama durdurulabilir.

sensör olarak şu kullanılabilir
www.bitmanufactory.com
  • yuto  (25.05.17 19:12:18)