Kalorili soru capsli

Öncelikle bu işlerden zerre anlamadığımı belirteyim.

Lipton ice tea'nin şekersizinden varmış dolapta. Normalini artık pek içmesem de şekersizini gömmek boynumun borcuydu tabii ki.

Yalnız gözüme şu besin değerleri şeyi takıldı. 1 kalori yazıyor bildiğin? 100ml 1 kalori yazmıyor mu şimdi burada?
Yani ben bunu önce hüpletip sonra gümlettiğimde 3.3 kalori mi gömmüş oluyorum?
Saçma düşük bir değer değil mi bu?

İçiyorum mesela şu an ama hep tereddütler içindeyim. "nasıl lan" falan diye söylenerek içiyorum.

Kareli deftere kalori hesabı yapanların duruma açıklık getirmesini bekliyorum

işte o keps i.hizliresim.com

içinde nasıl zehirler var düşün yani. normalini içsen bu kadar zarar veremezsin kendine muhtemelen.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (25.05.17 13:57:57)
3.3 kalori alırsın

  • bana her yer cehennem  (25.05.17 13:58:05)
Tatlandırıcılı suya yakın bir şey işte, normaldir. Ama bunu içmektense kalori almayı tercih ederim.

  • peggy  (25.05.17 14:02:17)
tatlandırıcılar da çeşit çeşit. Düzgün bi tatlandırıcı varsa bence bi sorun olmaz. Ama stevia nın bile erkekler üzerinde kötü etkileri olduğunu duymuştum.

  • zimbirik  (25.05.17 14:48:19)
Kalorisiz olması bir şey ifade etmez, bir ürünün iyi mi kötü mü olduğunu belirlerken kalori miktarı en son sırada yer alır diyebiliriz, o nedenle böyle kalorisiz şeyler icat edip insanları "Ooo kocaman şeyi gömdüm ama sadece 3 kalori aldım süper lan" deyip mutlu edebiliyorlar ama 3 kalorileriyle birlikte vücuda daha neler alıyorsun asıl önemli olan o. Yoksa bir öğünde 3000 kalori de yiyebilirsin hiçbir zararı olmaz. Önemli olan kalori değil yani. Kalori hesaplaması yaptıran ürünler, kandırabilirliği çok yüksek olan insanlar için oluşturulmuş bir pazar sadece.

  • angelus  (25.05.17 15:33:38)
Kcal kilo kalori değil mi ben mi yanlış biliyorum.

  • fyodor dostoyevski  (25.05.17 19:08:15)