25 yaşından sonra klasik gitara merak saran var mi aranizda?

en ufak bir müzik bilgisi olmayan ayrica sesi de kötü olan birisi bu gitar çalma işlerine girmeli mi? 3 gün sonra sıkılınıp birakilir mi ne dersiniz? he bir de netten o öğrenilebilir mi gitar calmak?

ben 24 yaşındayım ve geçenlerde akustik gitara heves ettim ama öğrenemedim. şu an bir kenarda duruyor. azim lazım biraz.

  • dedimmidemedimmi  (25.05.17 10:10:14)
klasik gitar derken pop çalıp söylemek ise kastettiğin; hiçbir yaş geç sayılmaz. Zor bir şey değil, becerin ve ilgin kadar ilerletebilirsin. Keyif alman önemli neticede. istediklerini çalıp söyleyecek hale gelirsin.
Klasik müzik çalmak istiyorsan, hakikaten zor ama keyif alıyorsan ona da başla bence ama tatmin olabileceğin bir seviyeye gelmen için çok çalışman lazım.

  • tiny penny  (25.05.17 10:39:05)
amacım x kişinin harhangi bir parcasini çalabilmek. hani pop calmaktan kasit bu ise evet.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (25.05.17 10:51:46)
Geçen sene -28 yaşımda- akustik gitara başladım. Country müzik çok seviyorum. Mızıka çalıyorum. Gitarda öğrenmek istedim. 5-6 ay evde kendi kendime akşamları 1-2 saat uğraştım, video dersleri eşliğinde. Ufak ufak kendimi de geliştirdim, parmaklar mahvoldu ama biraz üzerine düşünce geliştiğini hissediyorsun. Sevdiğin şarkılardan birşeyler çıkarınca insan mutlu oluyor, şevki artıyor.
Sonra iş yoğunluğu, çocuk, şehir dışı gidiş gelişler derken vakit ayıramamaya başladım. Gitar da diğer tüm enstrümanlar gibi emek ve özveri isteyen bir şey. Haliyle soğudum, hevesim kaçtı.
Yaş konusuna takılmaya gerek yok, geç değil. Ama çok vakit isteyen bir aktivite. Kafana koyarsan, vakit ayırıp özveri gösterirsen olur, neden olmasın.
  • battal gemalmaz  (25.05.17 11:50:55)
-girmeli. (ahmet kanneci ciddi gitar çalışmaya 25'inden sonra başlamış)
-muhtemelen bırakır.
-öğrenilebilir.
  • filteria  (25.05.17 12:10:23 ~ 12:15:03)
profesyonel müzisyen olarak cevaplıyorum.

hobi amaçlı enstruman öğreniminde yaşın bir önemi yoktur. elbette çalabileceğiniz maksimum seviye, sınırlı olup, sizin azminize, enstrumana karşı olan sevginize ve zamanınıza bağlıdır. elbette bu arada kulağınız ve enstrumana karşı yeteneğiniz de mühim. nacizane, denemeniz gerektiğini belirtiyor, kolaylıklar diliyorum...
  • jeanluc  (25.05.17 16:04:37)