[]

Hangi Geçmiş Çağda-Dönemde Yaşamak İsterdiniz?

Merhaba hangi geçmiş dönemde yaşamak isterdiniz ve neden?
 
Paleolitik Donem. Neandertalleri gormek icin, hatta Neandertalle ciftlesen ilk sapiens olmak hic fena olmazdi :D


  • evrim halkasi  (24.05.17 18:28:44) 
antik yunan

modern medeniyetin cikis noktasi
  • cedex  (24.05.17 18:31:59) 
İnsanın kendini diğer türlerden üstün görmediği, kendisiyle ve doğayla daha barışık olduğu çağlarda yaşamak isterdim.


  • auroraaurora  (24.05.17 18:46:56) 
Gelecek olmuyo mu? Hiç geçmiş özlemim yok aslinda, teknolojisiz falan yaşayamam. İlla geçmiş olacaksa 1920ler abdsi falan olabilir belki, great gatsby dönemi ama yani cidden cok tercih etmem. Bana gelecek verin ^^


  • nundu  (24.05.17 19:45:04) 
çok eskilerde yaşamak istemem
anlatılanın aksine çok boktan bir dönem olduğunu düşünüyorum çalışmak aç kalmak köle olmak ölmek öldürmek vs vs geçmişte yaşam kolay değildi.

tabi döneme ayak uydurmak mümkün belki mayaların döneminde coğrafi keşiflerden öncesinde yaşamayı tercih edebilirdim.
  • basond  (24.05.17 19:50:20) 
ben çocukken bu soruyu anneme sormuştum, "eski dönemde yaşamak istemem, en son dönemde yaşamak isterim" gibi bi cevap vermişti ve çok sıkıcı bi cevaptı bu benim için. ama şimdi düşünüyorum, şimdi bile yeterince ilerde değiliz. daha gerisi daha daha da zor olurdu. o yüzden en fazla "dün" derim.


  • neynep  (24.05.17 21:54:11) 
Ben de taş devrini falan merak ediyorum, o dönemlerde yaşamak nasıl bişeydir lan diye düşünürüm ara ara.


  • j r r tolkien hayrani  (24.05.17 21:58:24) 
tuvalet kağıdı, diş fırçası, hijyenik ped ve benzerlerinin yaygın olarak kullanılmadığı hiçbir çağda yaşamak istemem. gelecek hep daha fazla ilgimi çekmiştir benim ama şöyle bir iki aylığına viktorya dönemi ingiltere'sinde yaşamak isterdim. ama yok illa geçmişe gidip yaşayacaksın deseler 90'lı yıllara ve 2000'lerin başlarına geri dönmek isterdim çünkü hayatımın en mutlu yıllarıydı onlar.


  • i m cool with that  (24.05.17 22:07:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.