sokak kedilerinin veteriner masrafı

çok sık okuyorum ve ben de bire bir yaşıyorum.

sokak hayvanlarının geçirdiği kazadan sonra veterinere götürdüğümüzde bizden para isteniyor. masraflar artınca bazılarımız akıl almak bazılarımız ise maddi destek almak için buraya yazıyorlar.

şimdi biz bu kediler için veterinere para vermezsek o hasta halde sokağa mı atacaklar? ya da tedaviyi kesip ölüme mi terk edecekler?

ne oluyor bu durumda?

Özel kliniklerin bütün hayvanlara yetişmesi mümkün değil maalesef. En basitinden iflasa sürüklenir. İndirim yapan hekim illa ki bulunuyor. Tabii; gönül ister ki sadece masrafını alsın, kar gözetmesin. Ama bu hekimin kendi bileceği iş.

  • auroraaurora  (23.05.17 17:29:53)
Yaşadığım yerde büyük bir park var,kedilere köpeklere bakılıyor.
yakında bir veteriner var,oraya bağışta bulunuyor insanlar bildiğim kadarıyla.

Daha bugün bir kedi götürdüm.Köpekler yaralamış baya.
Bugün verilen ilaç paralarını ödedim ama bir operasyon gerekirse, biz hallederiz şeklinde konuştu veteriner.
Böyle bir sistem kurulabiliyorsa ne güzel ama onun dışında hekimin kararı.ben olsam kesinlikle içim el vermediği için hepsine bakar, 3 ay sonra da batardım muhtemelen.
  • demoniclewinsky  (23.05.17 17:56:16)
Bizim veteriner sokak hayvanlarına yarı yarıya indirim yapıyor. Biz götürünce mecbur ödüyoruz parayı.
Ödenmezse ilk yardımı yapıp belediye veterinerliğine veya barınaklara verirler. Sokağa atanlar veya uyutanlar da vardır kesin.

  • peggy  (23.05.17 18:03:59)
Veteriner kendi para almasa bile ilaç masrafı var, onu nasıl karşılasın? Birkaç kez hayvan tedavi ettirdim, her seferinde indirim istedim (keşke sınırsız param olsa, yok) ama gerçekler böyle malesef.

Ben iflas ederdim bu şekilde :)
  • hayirsiz  (23.05.17 19:03:18)