film-dizi izlemeden önce hangi sitenin puanlarına bakıyorsunuz?

malum imdb çöp oldu artık bu konuda.

ben son dönemlerde criticker(bazen çöküyor) ve metacritic'e bakıyorum. bazen de rotten tomateos'a.

Rotten çok acımasız geliyor, o yüzden metacritic'e bakıyorum imdb ile birlikte.

  • chicha  (22.05.17 21:10:12)
rotten tomateos benim için kriter. imdb'nin bu denli abartılmasını anlamıyor, anlama çabası da göstermiyorum jhbajdhad. 'ömdb'dön yödö öltö ölön fölmlörö özlömöyöröm...'

rotten tomateos'da şöyle de bir güzellik var, sinema eleştirmenlerinin puanlarıyla sitenin kullanıcılarının puanları ortak değil ayrı ayrı gösteriliyor. bazen seyirci filme çöp derken, bazen de eleştirmenler çöp diyor. o anda karar sana kalıyor tabii.
  • michonne  (22.05.17 21:15:15)
yıllardır criticker kullanıyorum. en kişiseli, en halden anlayanı.

  • ben bilmem moderator bilir  (22.05.17 22:26:18)
ben ekşiyee bakıyorum... eğer filmin görselliği şöyle müzikleri böyle, saanat yönetmeni süper yapmış derlerse sanat filmi deyip izlenmez diyorum. habire yönetmeni övüyorlarsa o yönetmenin tarzına aşinaysam izleyip izlmeyeceğime karar veriyorum. mesela tarantinoyu izlerken adını unuttuğum bir yönetmeninkileri izlemiyorum.

  • gotic  (22.05.17 22:34:14)
filim adamı olumlu

  • ben demistim zaten  (22.05.17 23:59:31)
ben hep izledıkten sonra bakıyorum yav. rottentomatoes guzel.

  • bruceandwayne  (23.05.17 00:30:00)