Kia rio vs toyota yaris

Sıfır araba alicam. Epeydir arastiriyoum.

İki seçeneğe eledim.

1. Kia rio yeni hatchback 1.4 comfort tam otomatik benzinli (gönlüm bu diyor)

2. Toyota yaris 1.3 fun cvt otomatik benzinli (aklım bu diyor)

Yorumlarinizi bekliyorum.

Aklin hakli

  • primetime  (21.05.17 20:04:47)
toyota candır.
kia'nın ikinci el piyasası da zor olur.
corolla kullandık yıllarca tık demedi, kliması yok diye sattık, kia cerato aldık, o da tık demedi ama sattık, corolla aldık daha yenilerden. o da tık demiyor maşallah :D

toyota al toyota, japon iyidir.
  • attirmayin makedonun kafasini  (21.05.17 20:05:50)
Yaris +1

  • Lim5  (21.05.17 20:05:57)
yakit ekonomisi onemli degilse ikisi de ok.
fakat ben olsam cok yakar diye almazdim.

  • kosun lan mevzu var  (21.05.17 20:11:55)
Yarisin bu sene sonunda makyajlı kasası çıkacağı ve yokuş kalkış desteği ekleneceği için fiyatı düşmüş. Ben aldıktan birkaç ay sonra aracim eski kasa olmuş olacak.

Kia rio tamamen yeni 2017 kasa. Tasarımını çok begendim. İçinde iyi hissettim. Daha geniş, rahat.

Açıkçası, hiçbir sorun cikarmayacagindan emin olsam, kararım kesinlikle kia. Markası toyota olmasa diğerini düşünmem.
  • varoluscusanri  (21.05.17 20:14:11)
@kosun kan mevzu var, Yakıt ekonomisi çok önemli değil, haftasonundan haftasonuna çıkacak garajdan araba.

  • varoluscusanri  (21.05.17 20:15:02)
Ustam otomatik araç alakacaksan kia iyi dediydi. Belki fikir verir.

  • fyodor dostoyevski  (21.05.17 20:29:11)
İkisi de 65k bu arada

  • varoluscusanri  (21.05.17 20:32:46)
Ben değilim Rio var 2016 model.asiri memnunum.

  • Fusha  (21.05.17 20:46:55)
Ben de olacak....

  • Fusha  (21.05.17 20:47:15)
@fusha, kia alırsam ilk birkaç yıl ben de aşırı memnun olacağımı bilmiyorum. Endişem, ilerleyen yıllarda üzer mi, bir arıza durumunda muhattabim güvenilir olur mu, vs. Vs.

Sizin aracınız da henüz yeni sonuçta.
  • varoluscusanri  (21.05.17 20:52:21)
5 yıl garanti var kialarda. Gerçi 2+3 ama hiç yoktan iyidir. ben aracı yaklaşık bir yıldır kullanıyorum baya memnunum. arabanın içi segmentine göre baya geniş. Uzun yoksa baya da yakıyor.. yeni kasa daha da güzel. satarken biraz zorlaniriz belki ama onun haricinde bir sıkıntı yaşatmaz bence.

  • Fusha  (21.05.17 20:59:52)
Uzun yolda baya az yakıyor demek istedim telefon azizliği

  • Fusha  (21.05.17 21:04:01)
hocam benim tavsiyem yaris olur.

Ama sizin gönlünüzden geçen rio belli ki. Hiç düşünmeden kia alın derim. Zaten garantisi var ne sorun çıkartacak.
  • chaoslord  (22.05.17 11:42:16)
Kia rio üzmeyecektir.

  • since1907  (22.05.17 14:02:49)
Koreli kia ve hyundai son yıllarda çok atak yaptılar, güzel araçlar yapıyorlar ama toyota benim gözümde daha iyi bir marka. 2010'dan itibaren camry, corolla, land cruiser, yaris, starlet gibi çeşitli modellerini kullanmış biri olarak söylüyorum.
Toyota sadece türkiyede değil tüm dünyada -gavurların kendi deyimiyle- "reliability" ile bilinen bir marka. Güven duyulan bir marka.

Bir de şu açıdan bakarsak, bunlar B sınıfı araçlar. Aralarında öyle atla deve fark yok. Sınıf standartları belli, sadece kia ve toyota değil bu sınıfta araba üreten tüm markalar bu standartlarda araç üretiyor. Kimisinin bir iki fazla özelliği oluyor, kimisinin olmuyor. Bu şartlarda tercih tamamen senin beğenine kalıyor. Ben ne alırdım? Yaris alırdım.
  • battal gemalmaz  (22.05.17 14:31:28)