Antidepresan kullanınca kusacak gibi oluyorum

Yoğun gerginlik ve anksiyete sebebiyle cipralex'e başlamıştım. 3-4 gün kullandım ancak boğazımı düğüm düğüm yapıyordu, hatta kusturuyordu. Sonea bıraktım ve seralin kullanmaya başladım. Bunu alınca ruhsal olarak rahat oluyorum ama yine aynı şekilde midem bulanıyoe gibi oluyor aanki kusacağım şeyi boğazımda hissediyorum.

Sizce devam etmeli mi? Ruhsal olarak iyi olmayı göze alsam, mide bulantısından günüm berbat geçiyor. Ne yapmalı bilemedim.

Alışana kadar öyle gidiyor malesef, 10 gün civarı sürmüştü benim alışmam.

  • aioniotita  (21.05.17 08:21:59)
2 hafta bulantı yapar. Midesi sağlam olan bünyemde bile bulantı yapmıştı ama kusmadım hiç. Bunu önlemek için ilk 1 hafta 10 mg lık ilacı yarım almış, daha sonra tam olarak devam etmiştim.

  • Arthur Dayne  (21.05.17 14:13:40)
Yan etkileri 1-2 hafta sürüyor, iştahsızlık, mide bulantısı, baş dönmesi, uykusuzluk/uyku hali, çene kasılması...

Antidepresan'a kafana göre başlamamışsındır umarım, doktorun yan etkilere bakarak gerekirse ilacını değiştirir.

Kafana göre başlama, doktor dozunu sana göre ayarlar, yüksek dozla başlamış olabilirsin.
  • kimlanbu  (21.05.17 14:38:06)