[]

Tr'den Almanya'ya para göndermek?

Uzun süreliğine yurtdışına çıkacağım, ama tr de bazı alacaklarım var. Bunları tahsil ettikçe Almanya'dan almak istiyorum. Malesef bankamın almanya da şubesi yok ve şu an başka bir bankadan hesap açtırmam da teknik olarak mümkün değil.

Western union ile oluyormuş galiba. Sorular;

- para gönderilirken ne kadar kesinti yapılıyor. Örneğin her 1.000 tl için ne kadar kesinti olur?
- hesabımdaki tl yi euro cinsinden çekebilir miyim. Yoksa tr hesabımdan dövize çevirip öyle mi aktarmak zorundayım?
- standart bir transfer kaç saat/gün sürer?

 
%5-6 civarı komisyon olur. euro çekebilirsin ama ek kur zararı gelir. aynı gün alırsın.


  • 507  (20.05.17 12:13:08 ~ 12:13:25) 
aynı gun gider
400€ da 35€ western union
bir de ria var vakıfbankta falan var o da 16€ kesiyor
  • vincenzo  (21.05.17 00:56:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.