[]

Dosya yargıtaydayken adres değişikliği

Bir türlü arşivden çıkamayan bir dosyamız var, yakın zamanda adres değişikliği yapacağız. Yargıtaya giden dosyadaki adres de eski adres olmuş olacak. Yargıtaydaki dosyanın tebligat adresini nasıl değiştirebiliriz?
 
Asil değil vekil olduğunuzu varsayarak cevap veriyorum. Baro levhasına kayıtlı adresinizi değiştirdiğinizde UYAP bunu otomatik güncelliyor. Tebligat da otomatik olarak sistemdeki güncel adresinize çıkıyor. Problem olmaz yani merak etmeyin. İlk derece mahkemesindeyken dahi değiştirseniz, yeni tebligat adresinizi bildirmenize gerek yok mahkemeye.

Eğer avukat değilseniz yeni adresinizi yargıtaya gönderebilirsiniz dilekçeyle ve ilk derece mahkemeniz kanalıyla. Tebligat iade olursa zaten mernis adresinize çıkar, mernise bildirim yapmayı unutmayın
  • ata  (19.05.17 18:12:55) 
Asiliz. Kafa karışıklığı yaratan nokta, evde kapıyı biri açmayınca muhtarlığa bırakıyorlar, muhtarlıkta da açıkçası bu kişi taşınmış mı taşınmamış mı diye tek tek mernis adreslerini kontrol ettiklerini pek sanmıyorum. Evrak muhtarlığa bırakılınca da tebliğ olmuş gözüküyor.


  • me23  (19.05.17 18:33:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.