Kırmızı ışık ihlalini bildirmek

Araç kamerası ile kırmızı ışık ihlali yapanları egmye bildirsem ceza almalarını saglayabilir miyim?

gözümün önünde kırmızı ışıkta geçti bir araç geçen yaz. şehir içiydi.
hemen arkasındaki trafik polisi kırmızı ışıkta durdu.
ben de polisin yanındaki şeritte durdum.
bir süre polisle bakıştık, yeşil yandı geçtik.
ne hoparlörden uyardı, ne peşinden gidip durdurdu.

ceza almalarını sağlayabilirsin ama neden yapacaksın?
yaptın diyelim ne işe yarayacak?
kırmızı ışıkta geçerken birilerine kamyon çarpmalı ki anlasınlar.
insanlar 200 liralık cezayı sonsuza dek ödeyebilirler.
  • attirmayin makedonun kafasini  (19.05.17 13:55:27)
Bulunduğum yerde sürekli bu duruma denk geliyorum. 200 lira da olsa cezasi hiç değilse adamın yaptığı cezasız kalmış olmayacak.

  • Depik  (19.05.17 14:07:12)
yasal düzenlemeye uygun olmadığı için ihbarla ceza kesilemiyor bildiğim kadarıyla. bir ara whatsapp hattı açmışlardı hatta, sonra bu yasal durum nedeniyle iptal edildi. düzenleme yapılacak dendi ama henüz bir gelişme yok.

  • nrmnm  (19.05.17 14:09:58)
ben ikinci şeride polis otosunu park edip fırına ekmek almaya giren memur da gördüğüm için, imam osurursa cemaat sıçar düşüncesini benimsiyorum.
tabi ki cezasız kalmasın isterim ben de böyle böyle bir kişi vazgeçer bu işten ama ümitli değilim demeye getiriyorum.
çünkü şehirlerarası yollarda hız sınırını çok fazla aşıp "arkadan cezayı göndersinler" diyen insanlar da var.
  • attirmayin makedonun kafasini  (19.05.17 14:11:50)
hiiiçç bir b.k olmuyor. copy paste bir metin gönderiyorlar cevap olarak.

  • zentiva  (19.05.17 14:18:12)