gitar amfisi arıyorum da..

amfi özelliklerinden pek anlamıyorum (vurmayın) sadece transistörlü alacağımı ve muhtemelen dijital olacağına karar verdim. reverbdür carttır curttur onları okur öğrenirim de benim yapmak istediğim şey şu: amfiden backing track açıp parça üzerinden solo çalışmak. bunun için gitarın hangi özelliğe sahip olması gerekir?

bu arada max 600 700 verebilirim çünkü profesyonel bi amacım yok sadece hobi takılıyorum. önerebileceğiniz amfi varmıdır evde takılmalık? do-re'de blackstar id core 20 tavsiye ettiler ne dersiniz

edit: tarz olarak heavy/death/black

öncelikle o fiyat aralığında zaten transistörlüden başka seçenek yok. bahsetiğiniz işin gitarla tabi ki alakası yok. gitar standarttır zaten. o işi yıllarca yaptım ve önerim şu şekilde olur;

öncelikle basit bir amfiden backing track ve gitar sesini aynı anda almaya çalışırsanız ortaya tatsız bir durum çıkacaktır. onun için backing trackları basit bir 2+1'den alın. amfiden sadece gitarı duyun.

yine o fiyat aralığında kesinlikle 2. el amfi ve yine 2. el basit bir prosesör almanızı öneriyorum. düşük seviye amfiler berbat sesler veriyor. ama 2. el 150-200 tl seviyelerinde bir zoom, digiteck prosesörle takviye yaparsanız yine çok iyi olmayan, tamamen dijital ama canınızı sıkmayacak sesler alırsınız. bir noise gate bile işinizi görür. tarzınıza göre delay hayat kurtarır bu tür basit ekipmanlarda. prosesörü amfinin clean kanalından bağlar takılırsınız.

www.mydukkan.com

bu amfinin 2. elleri uygun bulunabiliyor. çok tutulan bir model ve alınıp kenara atılmış çok temizleri var. üzerindeki efektlerden tat alabileceğinizi zannetmiyorum. o yüzden prosesör kısmını atlamayın. bunun yanına bir adet şundan;

www.do-re.com.tr

mesela bu prosesör fiyatına göre şaşırtıcı derecede güzeldir. bu konuyla ilgili ahkam kesen çok olur ama belli fiyat aralıklarında bu ekipmanlar canını sıkmadan yol almanı sağlar. bu icatlara bakıp "yea bunnar dijital falanca lambalı amfi, filanca analog setup" diyenlere kulak asmayın. bahsettikleri sistemler gitar hariç min. 5000'e patlıyor.
  • dont judge me mom  (19.05.17 13:41:51)
abi yanlış anlama da backing track'i pc'den de açarsın? eğer amacın buysa id core 20'ye o kadar para gömeceğine(hali hazırda amfin olduğunu varsayıyorum) bir adet ses kartı al. hem kayıt da alabilirsin hem de her şeyi pc üzerinden halletmiş olursun.

edit: ayrıca yukarıda da söylendiği gibi backing track + gitar sesi hoş olmayacaktır. amfinin sesini kıstığınızda back track sesi kısılacaktır ama bu sefer gitar da kısık kalacak.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (19.05.17 13:43:19 ~ 13:44:57)
blackstar id serisi.

  • alperz  (19.05.17 16:14:14)
do-re'ye gittim. amacımı izah ettim o da id core 10 önerdi evde kullanım için. fiyatı çok uygun aldım gitti. güzel amfi süper değil ancak temiz ses veriyor. yanına prosesör almaya gerek yok ücretsiz yazılım veriyor tonla efekt eklenebiliyor

  • KidLazer  (22.05.17 09:57:29)