Macaristan shengen vizesi alanlar

merhaba arkadaşlar 17 haziranda budapeşte uçağım var ve hafta içinde vizeye başvurmak istiyorum.

internette gerekli olan belgeleri topladım ama sizlere danışmak istediğim konu vize için direk kendimiz başvurabiliyor muyuz ? vizemerkezi.com adlı siteden bilgi istediğimde bunu * Vize başvuru işlem ücreti: 150 € + KDV şeklinde belittiler.sizce bu ücret çok değil mi ?

daha ucuza halleden oldu mu acaba ? şunu da unutmadan hemen söyleyeyim ,ilk defa vize alacağım ve parmak izi vermem gerekiyor.bu ücretin bu kadar dolgun olmasının sebeplerinden biri bu parmak izine extra ücret uygulanması mı acaba ?

teşekkürler

parmak izinin ücretle alakası yok. idata schengen vizesi ücreti 60 euro + 96 tl. oradan başvur?

idata almanya ve italya için vize veriyor ama çakma uçak bileti ve otel rezervasyonları ile işlemi halledebilirsin bence.

ya da konsolosluğu ara bireysel başvuru kabul ediliyorsa macaristan a direk kendin başvur.
  • al basmadan donu var  (19.05.17 12:16:10 ~ 12:18:06)
macaristan, en azindan ankara icin, cakma bilet ve otel konusunda hic taviz vermiyor. kesinlikle biletin odendigine dair belge istiyor, ya da booking'de iade edilemez/'odendi'li rezervasyon istiyor.

  • kassiopeia  (19.05.17 12:18:26)
Orange vize'den geçen yaz macaristan vizesi başvurusu yaptım. 85 Euro ödedim diye hatırlıyorum. Uçak biletim vardı. Bookingden iptal edilebilir hostel rezervasyonlarım vardı.

  • Depik  (19.05.17 12:23:48)
konsolosluğun resmi olarak yetkilendirdiği aracı firmadan yapın başvurunuzu. vize başvurusu 60€ + 20€ aracı firmaya ödersiniz. idata yada vfsglobal gibi firmalar konsolosluk adına çalışır.

  • zentiva  (19.05.17 14:21:22)