[]

sabahları uyanmak için hangi alarmları kullanıyorsunuz?

samsung cep telefonumun alarmı önce tatlı bir "uyusunda büyüsün" sesi veriyor. iki dk kadar sonra şu şarkı inletiyor ortalığı:

(git: www.google.com.tr

(klip fena)

ardından (git: avnoy.com/alarm/flash.swf ) devreye giriyor.

arada iki dakikalık falan boşluklar var.

ve en son (git:kukuklok.com ) military trumpet/kalk borusu başlıyor.

ortalık inliyor tabi.

aralıklarla bu kadar alarm kurma sebebim, bir anda yataktan çıkmayıp oyalanma süresini arttırmak istemem. son alarm saatini de kalkmam gereken zamandan en az 15 dk öncesine kuruyorum.

sizde durumlar nasıl?

 
iphoneun default alarm sesi. Adını bilmiyorum.


  • teritori  (17.05.17 01:26:16) 
alarmy diye bir uygulama var. ordaki gürültülü zil sesleri kategorisinden bir şey seçiyorum.


  • yuvarlanantencereninkapagi  (17.05.17 01:58:08) 
Hahaha adam baya playlistle uyanıyor ya. Samsung un o çirkin alarmlarından biriyle uyanıyorum ben.


  • Giovanni Pipitto  (17.05.17 03:35:06) 
Alarmsız uyanıyorum ama çok önemli bir işim olursa half life - crossfire'daki kapı kapanma sesini kuruyorum.


  • Apocalypse  (17.05.17 08:27:34) 
Sabahları 5'te iphone'un canlandırma diye bir alarm sesiyle uyanıyorum. Tam olarak neye benzediğini bilmiyorum ama çünkü çaldığı anda uyanıp kapatıyorum.


  • sopiro  (17.05.17 08:40:23) 
Yarım saat - kırk dakika süreyle 9-10 tane alarm kurup hepsini 4-5 kere öteliyorum. Özetle, kalmam gerekenden 1 küsur saat öncesine kuruyorum ki, kalkayım. App var ama matematik sorusunu yapıp uyuyorum ben. Aynı şey 3-5 dakikada bir tekrarlanıyor.

Uzun süre şunu kullandım. Sabah güne kahkaha atarak başlayayım diye. İşe de yaradı.
www.youtube.com

Şimdi titreşimin kendisini kullanıyorum. Uzun zamandır telefonun sesi açık değil, sadece titreşim. Müzikle arasında çok bir fark yok. Aynı kalkamıyorum.

Şu başarılı imiş (Dikkat, yüksek ses)
www.youtube.com
  • aychovsky  (17.05.17 09:56:14 ~ 09:57:11) 
Telefonun kendi alarm tonlarından birini kullanıyorum. Garanti olsun diye hep beş dakika sonrasına da bir alarm kurarım ama ikinci alarm çalmadan kalkmış olurum zaten. Alarm erteleme gibi bir huyum yok.


  • pike  (17.05.17 10:15:48 ~ 10:16:43) 
over the horizon ve morning flower caliyordu onceden. 3 alarm, 15'er dk. arayla. erteleye erteleye gec kalma noktasina kadar bekliyordum.

simdi alarmy var ^^ once lavabonun fotosu, sonra kapinin disinin fotosu, sonra matematik problem cozmece.
  • jimicik  (17.05.17 10:48:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.