Her ay 100 tl ile yatırım

Merhaba arkadaşlar, ben yeni işe başladım. Her ay 100 tl biriktirebildiğimi gördüm, ne eksik ne fazla. Şu an 200 liram var :D

Yatırım yapayım diyorum ama ne yapmalıyım? Güvenli olduğu için B tipi likit fon alacaktım ama faizi cidden çok düşükmüş artık. Altın fonu ya da altın hesabı gibi bişeyler duydum ama param düşmesin istiyorum. Yani çok para kazanmak gibi bir derdim yok, her ay eklenecek 100 liraların, enflasyonla beraber değerinin düşmesini istemiyorum sadece. ne önerirsiniz?

not: bes düşünmüyorum.

Altın alıp kenara koyuyosun. Her ay net 1 gram altınını al. En güvenli şey altındır.

  • yaren  (15.05.17 23:58:49)
1 gram altın teşvik edici. Dolar ya da başka bir şeye yönelme bence.

  • gozu acik sevisen yahudi  (16.05.17 00:01:37)
Çok bi para kazanma derdin yok ve uzun süre ellemeyeceksen o parayı finansbank enparaya koy vadeli hesapta azda olsa birikiyor.

  • powerpufgirl  (16.05.17 00:01:52)
bir yatırım hesabı açtır, 100 tl ile her ay iş bankası, garanti bankası vb bir
büyük bankanın hissesini al... ama satmadan... uzun vadeli yatırım olarak görürsen kazanırsın..

  • lupelius  (16.05.17 00:14:35)
Kıyamam frankie, altın al madem.

  • stewie  (16.05.17 00:14:50)
altın tabiki de. ister her ay gram almaya çalış ister 2 ayda bir çeyrek almaya çalış. ama altına yönel

  • prens zuko  (16.05.17 00:16:15)
aklıma direkt şu karikatür geldi:
(git:www.google.com.tr )

ben senden fakirim. bu aydan başlamak üzere, ayda 50 tl kenara atacağım. ama ben kenarda da onu rahat bırakmayacağım için, kardeşime vereceğim.

kendim elimde tutabilsem, altın alırdım.
  • runagain  (16.05.17 00:21:09)
Küçük tasarrrufları uzun vade için kullanmak yerine fırsat maliyetine odaklanmak daha faydalı. Örneğin, her ay kenara kesin 100 TL atabiliyorsan, bir kursa git, tatile çık, bir enstruman satın al, yani kendine çalış.

  • silver apple  (16.05.17 14:03:56)