[]

sgk ve babadan kalan maaş konularından anlayanlar bakabilir mi?

annem, aralık 2015'te vefat etmiş olan bağkurlu dedemin maaşının bir kısmını aylık olarak alma hakkı kazanmıştı.
(bir kısmını da üvey annesi alıyor)

fakat bazı nedenlerden dolayı bu maaşı almak için başvurmadı.
bu ay başvuracaktı ki, kendisi de vefat etti.

sgk'yı aradığımızda, annem dedemin kütüğünde sorunsuz şekilde göründüğü ve evli olmadığı için, başvurduğu takdirde geçmişe dönük olarak bu 15-16 aylık maaşın toplu olarak yatacağı, sonra da her ay düzenli maaşını alacağı söylenmişti.
şimdi bir arkadaşım da, buradan annem adına birikmiş olan paranın bana miras olarak kalmış olduğunu iddia ediyor.

böyle bir ihtimal var mı?

(sgk'yı aradım, ilçe müdürlüğüne gitmemi söylediler.
o yüzden bir de buraya sorayım dedim.)


teşekkürler!

 
İlçe mudurlugu bile yanlış yonlendirebilir seni. Ankara sgk tahsisler daire baskanligini araman lazim ki dogru bilgi alabilesin. Eger alamazsin derlerse dava acarak alabilirsin diye dusunuyorum.


  • goodman  (15.05.17 18:14:47) 
@goodman:

ben de yanlış yönlendirilebileceğimi hissettim.
acaba ali tezel'den randevu mu alsam diye bile düşündüm. :)

dediğin yeri arayıp bilgi alacağım, teşekkür ederim.
  • blatta hiberna  (15.05.17 18:25:02 ~ 18:25:11) 
başın sağolsun.


  • yue  (15.05.17 18:30:00) 
@yue:

teşekkür ederim...
  • blatta hiberna  (15.05.17 18:32:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.