Parfüm 6 senede bozulur mu?

Kokusu mu değişir kalıcılığı mı?

kokularadair.blogspot.com.tr

ilk alt başlık düzgün koşullarda saklandıysa bozulmaz diyor.
  • nickimin hakkini veremedim  (15.05.17 12:09:26)
her şeyi değişir

  • cekilmis gayfe  (15.05.17 12:10:42)
Kaliteli orijinaller 4 senede bozulmuyor. Kokusunu begenmediğim için kullanmadığım bir parfüm vardı ordan biliyorum. Ama avon yada açık parfümlerin kokusu değişiyor. Hatta evde bir avon parfümü vardı resmen sidik kokmaya başladı. Uçucu esanslar zamanla uçuyor ve koku değişiyor. Kalıcılığının değiştiğini sanmam hatta daha kalıcı bile olabilir.

  • curukturpkokusu  (15.05.17 12:12:11)
@cekilmis gayfe tecrübe ettin mi yoksa tahmin mi?

  • duru arsnova  (15.05.17 12:13:04)
tahmin :) bi de parfümden parfüme değişir. mesela çin üretimi mizu'da satılan parfümler haşat olur ama tekin acar'dan falan alınanlar belki kurtarır ama sanmıyorum açıkçası.

  • cekilmis gayfe  (15.05.17 12:20:33)
Eğer dolapta, güneş filan görmediyse bozulmaz.

  • kurnaz  (15.05.17 12:34:04)
uygun koşulda saklanırsa bozulmaz. üç yıllık parfümümden tecrübe ile söylüyorum. önemli olan ışığa maruz kalmaması ve 25 C altında kalması.

  • iwilldiealone  (15.05.17 13:20:03)
orjinal parfümlerde (ck, lacoste, dkny, davidoff, armani) bozulma yok denecek kadar azdı. Yalnız özellikle plastik şişelerdeki çakma parfümler bir süre sonra kimyasal kokmaya başladı.

  • kimlanbu  (15.05.17 15:24:55)