Google analytics - ortalama sayfa açılış hızı

arkadaşlar çıldıracağım gerçekten.

giren kullanıcılara göre 60sn, 132sn, 80sn gibi ütopik ortlamalar var.

gtmetrix'te en ama en kötü senaryolarda test ettim, tüm reklamların açılışını dahi saysa 19sn'yi geçmiyor.
ama google analyticse göre kullanıcılar ortalama 60-70sn bekliyor en az.

ya analytics bu raporu neye göre hazırlıyor?
ben nasıl öğrenebilir kullanıcıların niçin bu kadar bekliyor göründüğünü?

düzeltmek için problemi öğrenmem lazım ama hiçbir şey yazmıyor.
kendim gizli tarayıcıdan tıklıyrum linklere, reklamlar hariç 2-3sn'de tüm görsel durumlar yükleniyor. toplam 6-7sn'de de reklam hariç eksiksiz açılıyor site.

ben nasıl ölçeceğim bunu?
kullanıcılar neyi bekliyor görünüyor nasıl bileceği?

son kullanıcının hissettiği hızlar değil onlar. bize göre 2-3 saniyede açılıyor botlar daha farklı taradıkları için bize oradaki rakamlar yansımıyor. page speed çalışmasında 50'lerden 90'lara çıksa açılış hızı yine kullanıcıya göre değişen bir şey olmuyor ama google'ın gözünde hızlı açılmış oluyor.

  • gone with the sin  (15.05.17 10:14:18)