2. el araba almak

ilk arabam olacak. fazla vermek istemiyorum. 15bin kredi çekilip bu araba alınır mı sizce? bir de sıfır al diyenler var. o zaman daha fazla kredi çekmem gerekecek. bu araba bana çok masraf çıkartır mı? ikinci el yaşlı arabalara binilir mi?

www.sahibinden.com

hondalar iyidir motoru sağlamsa sorunsuz binersin. bakımları zamanında yapıldıysa motoru sağlam olur zaten. ilk araba için iyi tercih, borcu bitirince bunu satar sıfır alırsın.

  • cekilmis gayfe  (15.05.17 00:07:29)
Piyasa çok pahalı.15000 çok az. Kötü araba alıp sorun yaşarsın bence. Bu araba da muhtemelen kazalıdır ara sor bak.

Edit: ben araba 15.000 sandım. fiyatı normal gibi kazasız olabilir.
  • fyodor dostoyevski  (15.05.17 00:15:35 ~ 10:19:01)
ya eski kasası ya bu çok yakıyordu diye hatırlıyorum o yönden bir soruştur bence. ve lütfen sıfır araba alma, aldırma. yan kesiciye maaşını kaptırmış teyze gibi oluyorum. yapma, etme. gözlerim yaşardı ya.

  • garagavun  (15.05.17 00:21:44)
duyurudan azıcık saparak bir şey sormak istiyorum. arabanın neredeyse yarı parasını kredi çekerek araba almak mantıklı mi?

sonuçta yaşı büyük ve ikinci el bir araba daha sık bakım isteyecek, kısacası masraf çıkaracaktır. bir de buna yakıtı vergisi vb ilave de edince... hani 3_5 bin eksik olsa tamamlamak için kredi cekersiniz ama neredeyse yarı yarıya bir değeri kredi çekip araba almak bana çok mantıklı gelmiyor.

nacizane,sorum budur? kusuruma bakmayın.
  • balik kraker  (15.05.17 01:16:37)
@balık kraker, nissan, honda, toyota gibi japon arabalarının motoru sağlam olur. bakımları düzgün yapıldıysa tık demeden giderler. o sebepten alınmasında sakınca yok.

  • cekilmis gayfe  (15.05.17 01:19:13)
hocam arkadaşlar söylemiş, bende tekrarlayım.

Eğer 2. el alacaksanız öncelikli tercihiniz her zaman japon olsun. Boya değişen ve genel motor durumu için almadan önce ekspertiz yada servisi ile görüşün. Mümkünse fazla boya değişşen olmayan, boyası değişeni varsa bile önden olmayan bir araç alırsanız sizi fazla üzmez.

Bir de eğer servis bakımlı bir araç ise japonları gözünüz kapalı alabilirsiniz. Toyota honda vb'nın motor ömürleri 1 milyon km'e yakındır.
  • chaoslord  (15.05.17 15:47:56 ~ 15:48:20)