Golf alayım mı?

1.4 tsi dsg highline camtavan+led alayım diyorum.
Aslında aklımda bmw 3.16i ya da cla vardı ama satıcıları pek güven vermedi.
3 yaşında oğlumuz var. Uzun yola pek fazla araçla çıkmıyoruz.
Bütçem 90bin rahat zorlarsam 100bin. Üstü şimdilik zorlar.
En büyük korkum dsg hatası.
Bildiğiniz araç varsa ya da başka önerilerinize açığım.
Saygılar.

Alınır bence. Qasqai de alinabilir veya tiguan.

  • tukenmez adam  (13.05.17 22:56:03)
Fiat 500x bakabilirsiniz. İihs'de sınıfında en güvenli araç seçildi. Çift kavrama dsg benzeri vitesi de var. Golften geniştir muhtemelen. Daha yüksek ayrıca. İkinci elde daha da ucuzdur. 1.4 turbo motoru da harika, 140 hp.

  • orient blue  (13.05.17 23:14:23)
Tercih meselesi tabi ama tucson var, sahane olmus, benzin cok yer ama cok kullanmayacaksan arac sahane gercekten..

  • alttaraf  (13.05.17 23:52:08)
Wv servisi seven bir araç. Japon al.

  • hayde bre  (14.05.17 00:18:58)
highline 1.4 tsi alacağına. tdi 1.6 comfort ya da trend alsana.

skoda octavia bakabilirsin.
  • vayezikhan  (14.05.17 00:21:19)
nerede kullanıcaksın
park problemin var mı
dışarıda bırakınca canın yanacak mı arabayı
kaç kişi binecek düzenli olarak

bizde iki araba var. ablamın her gün kullandığı, küçük olsun az yaksın diye toyota yaris.

diğeri de 6 kişilik aile artı kedi kafesleri sığsın, yazlığa gider gelirken rahat eşya götürelim diye aldığımız toyota verso.

ikisinin amaçları o kadar farklı ki o yüzden ikisi için ayrı arabalar baktık.

yarisin rakibi bizde polo ydu. golf ün altı yere daha yakın olduğu için güzel ülkemizde altının hasar alması kolay oluyor.
verso nunki de wv dendi yine ama tam hatırlamıyorum. yine aynı klasmanda büyük bir araçtı.

ben toyota arabaları seviyorum. parçaları biraz pahallı oluyor bunu da ekliyim.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (14.05.17 00:28:23)
golf eskiyor yavaş yavaş. madem çok km yapmayacaksın civic sedan al sıfır kafan rahat eder. hem o kasa nerden baksan bi 6 sene gider.

  • drystedb efficacious  (14.05.17 00:39:12)
bütçeyi zorlayıp veya 1-2 ay bekleyip sıfır qasqai veya tiguan çok mantıklı. zorlama olmasın derseniz ikinci ellerine yönelin derim

  • golgi aygıtı  (14.05.17 01:40:27)
o paraya sıfır otomatik dolu honda civic alınır be ya. golf neymiş...

  • babilbaligi  (14.05.17 08:51:07)
90-100 bin tl gibi paraları golf e vermek bence yanlış
baştan sona yanlış.

Asıl araba amacınız nedir? bi yerden bir yere götürsün, çocuğumun eşyalarını alsın, az yaksın, konfor olsun vb yanıtlar gerekli.

şahsen 100.000 bandında dizel otomatik olarak focus(oha), golf(ohaki ne oha) gibi araçları görünce insanlara şaşırıyorum ama peynir ekmek gibi de gidiyor.

Neyse sözün özüne gelelim. Benzinli ise honda civic(bir türlü sevemedim) en çok tercih edilen araçtır.
dizel ise şahsen a3 sedan yada volvo s60 bakılabilir.
  • basond  (14.05.17 11:51:12)
kompakt sınıf araba her amaçla kullanılabilir. 500x gibi b sınıfı crossover'lar popüler olsa ve genişliği golf'ten 3 mm kısa olsa bile, adı üstünde b sınıfıdır. cam tavan ve led'e ihtiyacın var mı düşünebilirsin ilk önce. bunun yanında astra, focus, rapid gibi diğer kompaktlar da seçilebilir maliyet düşürmek için. dsg zorunlu ihtiyaç mıdır senin için? manuel vites alsan yine maliyetleri azaltan bir faktör olacaktır. çoluk çocuk oyuncağı derken sedan araba değil de tek hacimli, hb arabalar işe yarayacaktır.

  • rain when i die  (14.05.17 12:17:19)
@basond, önerdiğin arabalardan a3 dizel 166 binden başlıyor. s60 dizel de 220 bin lira. azıcık insaf, azıcık izan...

  • babilbaligi  (15.05.17 08:00:44)
Sıfır km den bahsetmedim ben

  • basond  (15.05.17 09:22:37)