[]

Berlin vs Münih

Merhaba bir haftanizi bu şehirlere nasıl bolersiniz ?
 
4 berlin
3 munih
munihin 1 gununde neuschwanstein kalesi tarafina gitmek isterdim hala nasip olmadi
  • jedilance  (13.05.17 14:53:08) 
Münih tam bir balon şehir..valla bana kalırsa tüm zamanı Berlin ve gidebileceğim diğer yerlere ayırırdım ama madem bu ikisi arasında o zaman 4Berlin-3Münih iyidir eğer ilk defa ise..Temel mantık Münihe Berlinden daha fazla vakit ayırmamak..


  • qazaqwsx  (13.05.17 14:58:58 ~ 15:01:50) 
Munih'in bir esprisi yok. Illa ikisine mi bolmek lazim bir haftayi??

Ben olsam, 4 gun berlin, 1,5 gun dresden, 1,5 gun leipzig yaparim valla.

Ya da illa munih olacaksa 4 gun berlin, 1 gun potsdam, 2 gun munih. (2 gunun en az yarim gunu deutsches museumda gecirmek uzere tabi)
  • kuehles blondes  (13.05.17 15:01:37) 
Münih´i niye gomdunuz ki bu kadar? 1 Gün Neuschweinstein, 1 ya da 2 gün sehir. Oyle birayi baska nerede bulacaksin, git Münih´e.

Englischer Garten´da 3 4 saat cok rahat gecer mesela... Ilgi alanina giriyorsa - BMW Müzesi ya da Stadyum-, Botanik Bahce, Deutsche Museum... Ve tabi ki, saglam bir bira turu yapilmali. Gece hayati elbette Berlin´inki kadar iyi degil. Ama Münih Alman/Bayern sehri, Berlin´in bir Almanligi kalmamis pek. Kesinlikle Münih´e gidilmeli.
  • buf-e kür  (13.05.17 16:50:57) 
1 haftalik surecte leipzig'e vakit ayirmaya degmez bence. dresden icin 1 gun ideal tabi.
deutsches museum cidden cok iyi, tum gunumu harcamistim ben.
olimpik parkin oraya gittiginizde bmw welt'i de gezebilirsiniz hemen.
  • jedilance  (13.05.17 17:58:02) 
dresden'de nehir turunu pek bir övüyorlar.İki kere gittim ama nehir turuna fırsatım olmadı.Nehir turu yapmayacaksanız 1 gün yeter Dresdene


  • turkuaz  (14.05.17 00:33:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.