[]

irkcilik yapan yazarlarla ilgili tutum nedir

bugün defalarca bir yazardan irkci söylemler ve hakaretlerle dolu mesajlar aldim.
kendisinin entrylerine bakinca bunun genel bir tavri oldugunu gördüm. yazdigi entrylerde de sürekli türklere ve türklüge hakaret eden yazilar var. bu durumda bu eleman ile ilgili her hangi bir yaptirim yapilabiliyor mu? kendisinin dedigine göre yurtdisinda yasiyormus. o sebeple türkiyedeki kurumlari nefret sucu ile igili bilgilendirmek fazla ise yaramayacak diye düsünüyorum.
bunun gibi her hangi bir irka, millete sürekli hakaret eden, asagilayan birine ne yapilabilir? sizden ricam bu konuya bir el atmaniz.
not: ilgili yazarin adi "awieanton".

 
Bir yaptırım uygulanmaz bence


  • gazozailacatmauzmani  (12.05.17 03:14:14) 
ispiyonculuk yapılmaz mesela.


  • danton  (12.05.17 03:37:46) 
Nefret soylemi olarak rapor et sozlukte. Belki ucururlar..


  • baldur2  (12.05.17 07:39:36) 
iyi organize olunursa kim nerede olursa olsun bulunur. zaten yurtdisinda kimilerinin sesi daha çok cikiyor. özgürluk deniyor buna .. :) oysa unutulan en rahat olunan an, en cok tehlikeye yaklasilan andır. gecenlerde böyle biri fransada bulundu ve ifşa edildi internette. sonrasinda özürler, pişmanliklar vs.


  • 1adam  (12.05.17 08:23:21) 
duyuruda bile açıkça propagandası yapılıyor, dokunan yok. geçen herifin bir şey soruyormuş görüntüsü altında "ırkçıyım ve bununla gurur duyuyorum, atatürk de böyle böyle demiş zaten, benim yegane değerim türklüktür vs." diye manifesto yazdı resmen. buna da dokunan olacağını sanmam.


  • zgrydn  (12.05.17 08:43:40) 
entrylerine baktım. sende de birazcık aktrollük var. o yüzden dediklerini ciddiye almıyorum.


  • goodman  (12.05.17 08:50:11 ~ 08:56:24) 
Goodman neye dayanarak bu sonuca vardın? Almanyada yaşayan ve alman vatandaşı olan biri olarak, türkiyedeki siyasi partilere neden yakınlık duyayım? Benden olsa olsa cdu- veya spd-trollü olur. Çünkü şimdiye kadar sadece bu iki partiye oy verdim ve zaman zaman sundukları politikalara destek verdim.
Buradan senin tutumun ile ben de seni ileri derecede ön yargılı, sebepsiz yere insanları yaftalaan ve cahil biri olarak göreyim. Hatta madem yardımcı olmuyorsun, duyuruya hiç bir şey yazmasa idin.

  • michigan j frog  (12.05.17 15:36:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.