işyerinde mobbing

sevgili duyurucular, iş yerindeki mobbing ile nasıl baş ediyorsunuz ?

amirim dediğim kişi beni bezdirmek için elinden geleni yaptı, zaten bir dediği bir dediğini tutmayan kapris bombası bir kadın. ben ayrılmak durumuna geldim, bu sefer de ben suçluymuşum, ortak tanıdık başka insanları arayıp beni kötülemekle meşgul şuan.

valla öncelikle patronlarımızın erkek olmasına dikkat ediyoruz.
illa kadın patronumuz olacaksa da mutlu bir aile hayatı olması şart.

not: kadınım.

biraz daha detay versene, neler yaşandı?
  • istanbul kanatlarimin altinda  (10.05.17 15:51:48)
sexist olacak ama ika %98 doğru demiş. 40+ bekar ya da ailesi olmasına rağmen işkolik "kadın" yönetici çok nadir mobbing yapmaz.

senin yapacağın bir şey yok. uzaklaşma imkanın varsa uzaklaş. sen tepki verme. kadını engellemeye çalışma.
  • stewie  (10.05.17 15:59:37 ~ 16:00:04)
kadın yönetici düşman başına.

  • hunzah  (10.05.17 16:27:20)
malesef kadın, bekar, çocuksuz ve 45 üstü bir amir. amirin amiri var ama onların arası iyi, kimi kime şikayet ediyorsun durumu mevcut. ayrıca kendisi övülmekten yalakalıktan hoşlandığı için, bunları yapmayanları kara listeye alıyor, benim durumum da bu oldu biraz.

  • sponges  (10.05.17 16:47:23)
Valla benim kadın patronum çok tatlı. Buna karşılık erkek patrondan mobbing gören, tacize uğrayan çalışan çok gördüm. Ön yargı diye bir şey var, bu kötü bir şey.

Huzurlu değilsen ortamda, başka bir iş aramaya başla derim. Enerjin varsa şikayet et, uğraş, çabala. Ama ben olsam iş değiştirirdim sanırım. Huzur yoksa kazanılan paranın da tadı yok.
  • peggy  (10.05.17 17:41:39)