Satranç öğrenirken günde kaç oyun oynasam daha iyi?

Merhabalar

Satrancın temelinin biraz üstünde bir oyuncuyum. chess.com üzerinde günlük 10 dakika süreli bana denk olan oyuncularla oyunlar oynuyorum. Tabi çoğunluğunu kaybediyorum şimdilik :)

Ama şu aralar böyle kaybetmeme isteğim için günde 1-2 oyundan fazla oyun oynayasım gelmiyor. Kaybedince de moralim bozuluyor.

Doğru mu yapıyorum? Yoksa oynayabildiğim kadar oynayıp, kabettiklerimi de analiz edip ders mi çıkarsam daha iyi?

Bir de aramızda çok iyi oyuncular varsa (böyle IM, CM hatta GM seviyesinde) her türlü tavsiyelere açığım.

Teşekkürler.

Günde bir kez oyna, tam oyna.

  • dissendium  (10.05.17 15:33:57)
ben oynamayı çok severim. ama asla hırs yapmam.
çünkü uluslararası bir oyunucu olamayacağımın farkındayım. zevk almak için oynuyorum
oynarken alıyorumda
bilgisayarla oynuyorum genelde en az 10 oyun oynarım
zaten göreceksin bir muddet sonra oyunların başlangıcı hep aynı. çünkü açılışlar standart
hatta öyle ki gm ler ilk 20 hamleyi ezbere oynuyor açılışa göre
analiz yapmayı severim. feda olayı bence müthiş birşey. hele böyle 3-4 hamle sonrasını görebilmek süper ötesi birşey.
neyse oynamak istersen chess.com üzerinden eksi_bhyc herzaman herkesi beklerim
  • bana her yer cehennem  (10.05.17 15:39:16)
öğrenmek istiyorsan hiç egona yenilme, oynayabildiğin kadar oyna. ayrıca satranç taktik kitapları oku, bunları hafiften yansıt oyununa, en güzel öyle gelişirsin.

  • stewie  (10.05.17 15:39:35)
Bu aşamada sabır çok önemli. İki açıdan sabır, birincisi yenile yenile oyna. Yenilmekten bıkma, sabret. İkincisi oyun içinde sabırlı ol, aceleci olma.

  • Fusha  (25.07.17 21:01:47)