Miras durumlarında nasıl davranırdınız?

DİYELİM Kİ baba ölüm doseginde, mal mülk var, 3 kardessiniz.

Guvenir miydiniz kardeslerinize oyle bir durumda?

*sizin nasıl davranacağınızı anlamaya çalısıyorum, role play bir nevi, kalıplaşmıs cumlelerle gelmeyiniz*

1 kız kardeşim var güvenirim.

  • basond  (09.05.17 22:12:02)
Güven ama dikkat et.

  • opitseri  (09.05.17 22:16:55)
miras umrumda bile olmaz, sevdiklerim daha değerli.

  • işimdeyim gücümdeyim  (09.05.17 22:17:05)
tr'nin yarısı birbiriyle küs miras yüzünden.

  • supermatik  (09.05.17 22:18:32)
1 abim var. bizde büyüklere saygı her şeyden önce gelir. annem ne derse o olur, o bir şey demezse abim ne derse o olur. 3 kardeş olsak da büyüğün sözü geçer. büyük olan saçmalık yaparsa diğer aile büyükleri dahil olur müdahale eder zaten.

baba tarafımın en sevdiğim özelliğidir bu. saygıda kusur yok nedense. hani çoğunu sevmem, belki onlar da beni sevmez ama saygıda hiç kusur etmedik bu güne kadar.
  • icim urperiyor  (09.05.17 22:22:18)
sonsuz güvenirim kardeşime. birbirine düşen çok, bu da bir gerçek.

  • soft  (09.05.17 22:22:20)
3 kardeşiz. Her şey dağıtıldı. Dağıtılmasaydı da sonsuz güvenirim ikisine de .

  • basubadelmevt  (09.05.17 22:22:38)
önceki hafta dedem vefat etti. en büyük korkum babamın iki kızkardeşinin birbirlerini ve babamı üzeceği idi, hiç öyle olmadı çok şükür. sadece kağıt üzerinde paylaşıldı bişeyler, atma satma olayına falan girmediler. başa gelmeden bilinemiyor yani.

ben kardeşlerime güvenirim, birbirimizi üzeceğimizi sanmıyorum para için. en azından kendime güveniyorum, çünkü şöyle düşünüyorum; malı mülkü babam çalışıp edinmiş, olmayabilirdi de, benim emeğim yok üzerinde. daha çok isteyen ya da ihtiyacı olan kardeşim ise onun olsun. öncesinde benim değildi, sonrasında benim olamaması sorun değil.
  • manuel mandalina  (09.05.17 22:25:14)
Kardeşim yok, fakat güvenirdim gibime geliyor. Çünkü annem, babam ve ben birbirimize çok bağlıyız. Bir kardeşim olsaydı onunla da öyle bağlı olurduk zannımca.

  • sylr  (09.05.17 22:30:45)
babamin mal mulku degil de borcu var, oldugunde miras reddi yapmak zorundayiz ailecek :d

ablamin durumu benden iyi oldugu icin guvenirdim ona, oturur anlasirdik kim ne alacak diye. ama aile gayet sorgulanabilir bi kavram bence, oyle gozum kapali guvenmem yapi sirf ailemden diye. ablam da normalde de sirttan vuracak biri olmadigi icin guvenirim.
  • hjarteblod  (09.05.17 22:36:18)
ablam ev alacaktı, biraz nakit gerekiyordu. annem karşıma geldi, biraz mahçup bi şekilde "oğlum dükkanı satıp ablana verelim diyoruz, tabii senin de ne diyeceğin önemli" falan demeye başladı. ben bön bön suratına bakıyorum.

"e satın bana niye soruyonuz ki" diye ciddi anlamda şaşırdım sordukları için.

aynısı benim için olsa, bu tepkiyi ablam da verirdi. umursamayız. yani ablamın sıkıntısını azaltacak bi şeyse mevzubahis olan şey, bunun sorulmasını konuşulmasını bile garipseriz.
  • akatreil  (09.05.17 22:44:17 ~ 22:44:56)
1 kız kardeşim var. Gerekirse babamdan çok güvenirim öyle anlatayım. Tam o duyguyu anlayamıyorum sanırım ama o an mal mülkü düşünmezdim heralde üzüntüden bir de bu var tabi..

  • qazaqwsx  (09.05.17 22:52:29 ~ 22:54:10)
1 erkek kardeşim var hepsini üzerine yaparım gram sıkıntı olmaz.

  • eksimeksi  (09.05.17 23:11:55)
2 sene önce aynısını yaşadık. Baba kanserdi ölüm döşeğindeydi iki ay boyunca. Hiç aklımıza gelmedi bu miras olayları.

Sonra vefat etti falan. İntikali bile eşin dostun zoruyla yaptırdık.Ülke şartlarına göre değeri hatırı sayılır bir toprak kaldı. Akrabalar anneme gazı verdi sanırım belli bir süre içinde yapılmazsa cezası var diye.Abim ben anlamam sen ne alıyosan al gerisini bırak bana dedi. Ben ne anlarım lan bu işlerden sen al kalanı bana ver dedim. Annem paylaştırdı daha sonra.Tapularıda üzerimize almadık zaten şu an 3 kişi gözüküyor hisse sahipleri tapularda.

Bizde böyle oldu.
  • ketcapli dondurma  (10.05.17 08:49:47 ~ 08:51:19)
Kardeşim yok. Olsa guvenmezdim heralde biraz temkinli olurdum. Kardeş sevgisini bilmediğim için heralde.

  • old possum  (10.05.17 11:23:42)
valla bizim amca kaç yıl önceden babaannenin mallarına konmuş, kadın ölmedi daha ama ortaya çıktı.

  • ravenudon  (10.05.17 11:40:39)
Bir kardeşim var zaten annemle babam boşanırken malları paylaşmayıp üstümüze yaptılar çok temiz oldu.

  • jazzabel  (10.05.17 12:22:10)