Alman formatı ile essay yazmak

Merhabalar, essay yazarken almanların kendine ait bir formatı var mı bunu merak ediyorum. Bu dönem 3 tane essay ödevim var. Yazılar ingilizce olacak ama formatı alman formatıymış, ısrarla öyle diyor hocalar. Kimse de bir şey açıklamıyor. Bilen biri çıkarsa çok sevinirim. Teşekkürler.

apa style/tarzı olabilir mi o acaba? alman formatını ilk kez duyuyorum.
sanki bana yanlış duymuşsun gibi geldi.

  • m e b  (09.05.17 00:02:46)
@meb, aslında ben de ilk başta apa'yı mı kastediyorlar diye düşündüm ama özellikle almanlarınki bildiğiniz essay gibi değil diye belirttiler.

  • akan dame  (09.05.17 00:25:57)
Birkaç tane o formatta essay okusanız google translate vasıtasıyla? Hem formata hakim olma açısından hem de literatür inceleme açısından faydalı olmaz mı?

  • mezarkabul  (09.05.17 00:29:56)
Buyurun burada essay formati anlatiliyor sadece: www.fb03.uni-frankfurt.de

Bir sistemi var evet. Ben Ingilizce formati bilmedigimden, farki soyleyemiyecegim. Direkt google translate´e atip cevirin, takildiginiz yerde ozel mesajdan cevaplamaya calisirim.

Ucuncu bolumde soyle diyor:

Bicim kriterleri:
Yazı boyutu: 12 nk;
Yazı tipi: Times New Roman; Sol Kenar: 2 cm; Sağ sınır: 3 cm ''; Alt / Üst Kenar: 2 cm;
Satır aralığı: 1.5

(Deckblatt)Kapak ya da baslangic bolumu eklenmeli: Burada okuyucuyla hangi bagintida Essayin yazildigi anlatilmali. Iki bolumde anlatilmali:
a. (Kacinci somestrda, hangi ders icin, hangi hocada vs.)

b. Burada Essay´in yazarinin adi, bölümü, kacinci sinifta oldugu, ogrenci numarasi ve iletisim bilgileri olmali.
  • buf-e kür  (09.05.17 01:53:12 ~ 02:00:10)