[]

Kapsamlı Arama Programı

Merhaba;

Kapsamlı bir arama programı arıyorum. Bir kaç tanesini denedik ama istediğimiz gibi sonuç vermedi. ( search everything vs) Asıl istediğim word dosyalarının içeriğini de taraması.

Örneğin x.doc dosyasının içerisinde "ekşi duyuru" ibaresi geçiyorsa programda "ekşi duyuru" diye arama yaptığımda bana x.doc dosyasını getirmesi gerekiyor.

Umarım anlatabilmişimdir, teşekkürler.

 
Çareniz : WindowsGrep
Sitesi yayından kaldırmış ama burada hala live sanırım: download.cnet.com

  • quaker  (08.05.17 15:40:15) 
grepWin ile binlerce dosyanın içeriğinde saniyelerde arama yapabiliyorum.


  • işimdeyim gücümdeyim  (08.05.17 16:18:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.