vize problemi!

muhterem kardeşler, sayın ahali

27 ocak'ta gidiş ve 3 şubatta dönüş olmak üzere berlin'e uçak bileti almış bulunmaktayız. fekat gerizekalı insanlar olduğumuzdan vize randevusu için sallandıkça sallandık ve alman konsolosluğu randevu tarihi olarak 4 şubat'ı uygun gördü.

şimdi schengen vizesi için ispanya'ya başvuralım ordan aldığımız vizeyle direk istanbul'dan berlin'e gidelim diyoruz. böyle bişey yapan var mı varsa bu işin çakallığı boku püsürü nedir bi el atarsanız çok sevinirim

valla emin değilim ama bildiğim kadarıyla shengen vizesini ilk giriş yaptıgınız ülkeye almanız gerekiyor. yani ispanya vizesi alırsanız. önce ispanya'ya giriş yapmanız ordan almanyaya gecmeniz gerekicek.

  • danadeviren  (10.01.10 11:52:20)
babamın 2 gün içinde fransada olması gerektiğinde 1 gün içinde almanyadan vize alıp direk fransa uçağıyla gitmişliği vardı. vize firmaları hallediyor sanırım.

  • prodeq  (10.01.10 11:52:31 ~ 11:52:53)
herhangi bir schengen ulkesinden vize alabilirsiniz ancak ilk giriş yapacaginiz ülke (bir de ilk vizenizse) neden buraya geldiniz diyebiliyor bazen. yoksa fransiz vizesiyle yunanistana, hollanda vizesiyle almanyaya, alman vizesiyle de ispanyaya gittim bişi olmadi

  • mat couthon  (10.01.10 11:53:42)
ilk girişi vizeyi aldığınız ülkeden yapmanız lazım diye bir efsane var ama ne kadar doğru bilmiyorum. 2006 yaz ayında bir grup ögrenci olarak almanya'ya gidecektik. arkadaşlarımızdan bir tanesinin vizesi ispanya'dan alınmıştı bizimle gelip cayır cayır giriş yaptı almanyada. ispanya'ya ugramadı bile. hee yalnız, bazen neden buradan giriş yapıyonuz falan diye sorabilirler, bu nedenle, almanya'dan ispanya'ya giden bir ucakta rezervasyon yaptırın bir gün ya da iki gün sonrası için bu rezervasyon cıktısı yanınızda olsun, eger vize kontorlunde burada ne işiniz var derlerse ufak bi işim var 2 gün sonra ispanya'ya geçicem zati bak bu da kanıtı dersin.

  • hizli sperm  (10.01.10 12:03:50)
Almanya konsolosluğu yardım etmiyor böyle durumda.
Fransa'dan nisbeten kolayca vize alıp bu vizeyle almanya'ya %80 girersiniz.
Ama garanti değil. Giyim, konuşma, gidiş nedeni gibi şeyler etken.
Yoksa ilk giriş yaptığın ülkeden almak zorunda değilsin.
  • germe  (10.01.10 12:04:19)
kapıdaki görevliye almanya vizesi için tarih yetişmediği için başka ülkeden aldığını söylersen berlin'e girişte sorun olmaz. Almanlar disiplinli ama anlayışlı da insanlardır. ispanya vize alırken sana kıllık çıkarabilir. ona dikkat et bence almanyaya gideceğini söyleme. ispanya'ya uçak ve otel rezervasyonu yap internetten öyle git görüşmeye.

bu arada schengen almak için en rahat konsolosluğun italya olduğunu bilmem söylememe gerek var mı?
  • servicio  (10.01.10 13:14:19)
servicio'ya katılıyorum bu durumda direk italyan konsolosluğu'ndan eğer belgeler elindeyse 1 haftada alırsın.

  • news from nowhere  (10.01.10 21:44:27)