günlük tutuyor musunuz?

ya da bir defteriniz olabilir, aklınıza gelenleri yazarsınız. bu şey günün programını içerebilir, uzun vadeli hedefler olabilir, çeşitli fikirler yazılabilir...vs. aslında böyle bir olaya girişmek belli konularda faydalı olabilir diye düşündüm de merak ettim diğer insan evlatları ne yapıyor diye.

tutmuyorum.

  • ateistanbul  (06.05.17 15:56:15)
Hep istiyorum hiç tutmuyorum.

  • pastörizesüt  (06.05.17 15:56:54)
Evet, bullet journal yapiyorum.

  • yuzır  (06.05.17 16:00:29)
Askerde 5,5 ay tuttum sonra bıraktım.

  • iddaaci  (06.05.17 16:02:39)
Ajandam haric bir de her dk yanimda tasidigim, gozlemlerimi/o anlik duydugum ve not alma ihtiyaci duydugum seyleri yaZdigim ufak defterim var bir de.

  • kuehles blondes  (06.05.17 16:06:19)
Kimsenin sırlarımı görmesini istemem. Ya da içimdekileri bilmesini.

  • MaNOfTheYear  (06.05.17 16:10:38)
nö. şüpheli ölüm halinde müge anlı tehditine karşı lisede tuttuklarımı da yok ettim.

  • elorelia  (06.05.17 16:17:26)
ya günlük derken not alma, bi defter tutma anlamında soruyorum daha çok aslında (bkz --> kuehles blondes ve yuzır)... yani her gün bi sırrınızı yazacağınız gizli bi kara defterden bahsetmiyorum pek. yoksa oturup "sevgili günlük" şeklinde başlayan yazılar yazacağımı düşünmüyorum ben de.

  • philus  (06.05.17 16:33:22 ~ 16:34:46)
@tncserap, imrendim şaka maka. bu dijital devirde sabahları erkenden kalkıldığında (gece değil, özellikle sabah) direkt 1-2 sayfa ne olursa olsun elde kalemle kağıda bir şey doldurmanın kişiye katkıda bulunacağını düşünüyorum şu sıralar.

  • philus  (06.05.17 16:44:36)
Günlük değil ama fikirleri begendigim seyleri isimleri kitap alintilarini isime yarayabilecek bilgileri vs yazdigim defterlerim var. Bazen neyin nerde oldugunu bulmak sıkıntı olabildigi ixin defterin sonuna icindekiler tarzi seyler yapiyorum.

  • delicevat  (06.05.17 17:41:33)
Çocukken düzenli olarak günlük tutuyordum. Yıllar sonra üniversiteye başlayınca yine yazmaya başladım bir şeyler ama sonra yine aylarca ara verdim. En son 4 sene önce yeniden başlamıştım yazmaya ama o da çok sürmedi. Aslında her gün o günle ilgili bir şeyler yazmayı çok istiyorum ama çocukluğumdaki gibi istikrarlı olamıyorum artık bu konuda.

  • ms brownstone  (06.05.17 19:19:13)
ortaokulda tutmuştum günlük en son. onun haricinde şuan ajandam var düzenli kullanmasam da. günlük ve haftalık olarak yapacaklarımı not ediyorum. ya da hoşuma giden, merak ettiğim, aklıma gelen ne varsa yazıyorum ufak notlar, listeler halinde. hem işlerin tamamlandığını görmek motive ediyor, hem de unutmamış oluyorum yapılacakları.

  • theworldismine  (06.05.17 19:24:29)
Hergün tutamıyorum çünkü bazı akşamlar gerçekten yorgun oluyorum. Ee günlüğü de şöyle günü yorumlayıp, üstüne düşmek adına yazmak hoşuma gidiyor o yüzden yatmadan yapıyorum o işi.

Okuma yazma öğrendiğimden gün olamamakla birlikte yazıyorum. Yazmayı çok seviyorum. Kendimle kınuşmayı kendimle başbaşa kalmayı çok seviyorum. Yani kimsenin okumasını ben de istemem ama biri alır bulur okur endişesiyle de bu zevkten mahrum kalamam açıkçası.
  • ruh i tibbiye  (06.05.17 19:31:49)
Evet, günlük hayat günlüğüm var, bir de rüya günlüğüm var.

  • anumegha  (06.05.17 19:34:21)
yok tutmuyorum.
sadece askerde tuttum o kadar.

  • basond  (07.05.17 12:12:15)