plastik yapıştırma amaçlı epoksi veya muadil

merhabalar. titreşimli çalışan bir elektronik aletin plastik aksamından bir kısmını yapıştırmak için epoksi kullansam olur mu? veya muadil olarak ne kullanabilirim?

urun.gittigidiyor.com

şu tip epoksi işimi görür mü?

bir de, kırılmış sert plastik düşünün, bunu ek yerlerine epoksi sürüp yapıştırdıktan sonra üst yüzeyine de bir katman uygulasam dayanıklılığını artırır mı, yoksa ziyan mı etmiş olurum?

plastik için japon yapıştırıcı ve mutfak sodası genelde yeterlidir. önce sıvıyla tutturulur sonra sıvı üzerine kurumadan soda atılır. sonra tekrarlanır. kaskatı olur zor sökülür. başlamadann önce başka bir atıl plastik parçada deneme yaparak elini alıştırabilirsin.soda yoksa sigara külü de olumlu.

  • illegalstar  (06.05.17 15:27:47)
gönderdiğiniz ürün çelik ve plastik birbirine yapıştırılacaksa süper sonuç veriyor. ama eğer plastik plastik yapıştırılacaksa 3m'in aktivatörlü yapıştırıcısı sizin işinizi görür. yoksa @illegalstar'ın dediği de görür.

  • babilbaligi  (06.05.17 22:49:49)
cevaben yazayım belki birinin işine yarar. 'iran yapıştırıcısı' veya 'ikiz tüp' olarak geçen üzerinde 'chalasanch' yazan epoksi benzeri 2 bileşenli bir yapıştırıcı buldum. 10+10 gr 5 lira. şimdilik dolgu ve sertleşme olarak çok iyi iş görüyor.

  • icim urperiyor  (08.05.17 04:22:22)