[]

Miras sorusu

Şimdi şöyle bir durum var zamanında benim ananemin ailesi buraya göçmüş ancak kimi evliyken kimi bekarken göçmüş bu yüzden buradaki nüfus kayıtlarında ananemin diğer kardeşleriyle ilişkisi görünmüyor. Ananem çünkü evliyken göçmüşler buraya. Kardeş olduklarını ancak göç ettikleri ülkeden belgeyle ispatlayabiliriz. Belgeyi alma şansımız var.

Sorun şu, annemin dayısı ölmek üzere ancak kalacak miras, nüfusta gözüken kardeşlere kalacak ki 5 kardeşten 3ü görünüyor sadece. Şuan yapabileceğimiz ne olabilir Doğum belgesini tercüme ettirsek başvurabilir miyiz? Nasıl bir süreç gerekiyor?


 
Doğum belgesini tercüme ettirebilirsiniz.

Anneanneniz evlendikten sonra göçtüyse tahmin ediyorum hem o ülke hem de Türk vatandaşlığı var. İçişleri Bakanlığı/Nüfus müdürlüğünden isim denklik belgesi gibi bir belge alınıyor. O belgede şu şu tarihte şu ülke vatandaşlığından şu isimle vatandaşlığa geçmiştir yazıyor. Bu belgeyi alabilirsiniz. Bir de o ilgili ülkenin muhtarlığına gidip veya belki iç işleri bakanlığından nüfus bilgilerini alabilirsiniz.

bütün bunlar sonucu işe yarar diye düşünüyorum.
  • senolll  (05.05.17 22:11:57 ~ 06.05.17 00:34:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.