referansı kendin yaz imzalarım diyen akademisyen

ne yazacağım referansa? adam okur imzalarım dedi. bir şablon var mı, internetteki hazır referansları kullanmam yanlış mı olur?

Ne için kullanacaksınız? master için falansa standart bir şey kullanmak yerine çok daha öznel olması gerekir.

  • sopiro  (05.05.17 13:33:29)
bi çoğu öyle yapıyor. onun ağzından, derslerinde gösterdiğin performansa ya da birlikte yaptığınız işlere dair yazabilirsin.

itü'de soru cevap şeklinde bir form vardı; öğrenciyi nereden tanıyorsunuz, derslerdeki yazılı, sözlü performansları nasıldı, size göre öne çıkan yetenekleri nelerdir vs şeklinde gidiyordu, her soru için bir paragraflık cevap yazıyordun. öyle bir format bulup, soruları silip, cevaplardan oluşan bi metin oluşturabilirsin bence.
  • manuel mandalina  (05.05.17 13:37:10)
aldığınız dersleri hangi notlarla geçtiğinizi yazın proje vb. varsa ekleyin, bi de abartın çok sınırları aşmadan, motive çalışkan akademik yönden şöyle böyle diye.

internetteki hazırları düzenleyip yapabilirsiniz.
  • kveldulv  (05.05.17 13:37:16)
evet yüksek lisans için olacak. ne yazabilirim öyleyse?

  • lilyb  (05.05.17 13:37:45)
adamla geçmişimiz yok, alanında iyi biri ve beni uzun zamandır tanıyor. proje yapmadım onunla.

  • lilyb  (05.05.17 13:39:16)
@lilyb, bi çalışma geçmişiniz yoksa adamın mektubu sana paslaması daha da normal değil mi, üşenmekten öte ne yazacağını bilememiş de olabilir. şöyle motive edeyim; kapalı zarfta içinde ne yazıldığını bilmeden enstitüye teslim edeceğin bir mektup vermesindense böylesi daha iyi, emin ol :)

  • manuel mandalina  (05.05.17 13:52:59)
bana da hocam aynısını demişti. bende başka bi hocamın yazdığından ilham alarak bi mektup yazıp göndrdim. sonra adam benim yazdığımı beğenmemiş olacak ki kendisi başka bi mektup yazıp verdi :D ashdf bu da böyle bi anım

  • miss magara kadini  (05.05.17 18:18:58)