Öğrencilik/Pasaport

Lise son sınıf öğrencisi, 9 haziran'da mezun olacak.
Öğrenciler harç vermeden sadece kart bedeliyle pasaport çıkarabiliyormuş, bu kişi okul bitmeden önce alacağı öğrenci belgesiyle 15 haziran'da gidip pasaport başvurusu yapabilir mi aynı şartlarla?
Senin okul bitmiş öğrenci değilsin harç yatıracaksın derler mi?

Teşekkürler.

şimdiden alsın neden 15 haziranı bekleyip riske atıyor ki? okul mezuniyeti hemen sisteme işlerse 15 haziranda öğrenci olmayacak. polisler görebiliyor mu bilmiyorum ama iett sistem üzerinden sorguluyor öğrencilik durumunu. polisin de yapabiliyor olması yüksek ihtimal.

  • nrmnm  (05.05.17 11:26:19)
Derler, öğrenciliğiniziin bitişini hesaplıyorlar, şimdi alsa bile bir aylık olur geçerlilik süresi, ki o da zaten mümkün değil.

  • kullanıcıadımbuolsun  (05.05.17 11:29:43)
5 haziran da sıkıntı olur mu acaba? Bu durumda 4 günle kurtarır.

  • mutekebbir  (05.05.17 11:36:41)
kaç günle kurtardığı önemli değil zaten pasaportu mezun olduğu tarihe kadar geçerli olacak şekilde veriyorlar ki 6 aydan kısa süreli pasaport yok diye biliyorum. yani mezun olduğunda pasaportu geçersiz olacak her türlü parasıyla çıkartmak zorunda kalacak.

  • Tam1Hi0n3  (05.05.17 11:41:31)