göbekten kurtulmak için

karın hareketleri yapmak şart mı? 1 aydır spor yapıyorum. toplamda 40 dk kardiyo 1 saatte ağırlık kısmı sürüyor. 3 kg vermişim. karna çekme hareketi (mekik değil) yanlar için makinada sağa sola dönme ve dambıllarla sağ sol yapıyorum.

kısaca karın hareketleri yapmazsam sadece bahsettiğim gibi 40 dk kardiyo yapıp 1 saat ağırlık çalışsam göbek gider mi? yoksa göbek için karın hareketleri yapmak şart mı?

Karın hareketi yaparsan kasları çalıştırırsın, yağ yakmaya etkisi olmaz. Ayrıca dambıllarla sağ sol yapma belini kalınlaştıran dandik bir hareket o. Göbek için diyet yapman lazım, diyetsiz gitmez. Diyetle birlikte kardiyo yapsan da gider ağırlık çalışsan da gider ama en iyisi, önem sırasına göre; diyet+ağırlık+kardiyo.

  • angelus  (04.05.17 21:00:24)
yağ gitmeli +1, şekeri azaltın mümkünse bırakın. ilave şeker yani, meyve falan yenebilir abartmadıkça.

  • senolll  (04.05.17 21:12:58)
yağ tüm vucuttan aşağı yukarı aynı oranlarda verilir. kardiyo ile tüm vucuttan kaybetmeye bak.

  • karlmarx  (04.05.17 21:20:30)
sağlam diyet ya da yemek kültürü, iyi uyku düzeni, düzgün postür = düz karın

  • ercumentcozer  (04.05.17 22:01:49)
Sauna eşofman giymen lazım.

  • arnold schwarzeneger  (05.05.17 09:17:20)
göbeğin karın hareketleriyle hiç alakası yok.

spor hareketleriyle biraz alakası var.

yediklerinle ise çok alakası var. önce abur cuburu tamamen kes, sonra da ağırlık kaldırma ve ardından cardio ile devam et.
  • eindaclub  (05.05.17 10:57:10)
Göbekteki yağ karın hareketleriyle gitmez+1 ancak kaslarını geliştirir, yağ oranın düştüğünde ise kaslar ortaya çıkar, güzel bir görüntü olur, o yüzden bence karın hareketlerini yine de yapmaya devam edebilirsin.

  • peggy  (05.05.17 11:12:14)
Sassy su!
Hareketleri birakma, sekeri, tuzu, yagi birak!
Sonra bana dua ederken, yattigi yerden para kazansin diye dua et, olur mu?
  • janderzel zartanyan  (05.05.17 11:12:54)