Alafranganın taharet musluğunu kullanıyor musunuz?

Alafranganın taharet musluğunu kullanıyor musunuz? SIkıntı çıkarmyor mu?

Vegan su kullanıyorum.

  • bir ileti paylastim  (03.05.17 19:33:24)
nasıl ya alafranganın taharet musluğunu kullanmayan mı var?

cevap: ben kullanıyorum. nasıl bir sıkıntıdan bahsediyorsun?
  • king lizard  (03.05.17 19:50:14 ~ 19:51:04)
mümkün mertebe alaturka tuvalet kullanıyorum ama klozete mecbursam tabii ki diğer tuvalette de olduğu gibi tuvalet kağıdı+taharet musluğu. sıkıntıdan kasıt, bazılarının musluğu aşırı tazyikli oluyor da iğrenç şekilde klozete çarpıp ıslatıyor her yeri o mu?

  • m e b  (03.05.17 20:01:09)
alafranga dışında tuvalet kullanan var mı ki, taharet musluğunu soruyorsun.

herkes alafranga kullanyıor ve onlarda da taharet musluğu var, bu ne demek sence?
  • tchuck  (03.05.17 20:12:56)
herhalde

  • lonelyman  (03.05.17 20:20:25)
Ben kullanmıyorum. Tuvalete gitme zamanım her zaman sabah kalkınca olduğu için hemen duşa giriyorum. Taharet bana hiç rahat ve temiz bir şey gibi gelmiyor. Duş almazsam yapamam. Bu yüzden dışarıda tuvalete nadir giderim.

  • tahin pekmez yoğurt  (03.05.17 20:32:15)
afadersiniz ama ben 2 senedir falan kullanmıyorum , artık ustalaştım 3 parça tuvalet kağıdı ile işimi hallediyorum.

  • Sir Anthony Hopkins  (03.05.17 20:35:00)
Evet.
Once tuvalet kagidi, sonra su ve kurulanmak icin yine tuvalet kagidi.
@tahin pekmez yogurt +1 . En guzeli.
  • runfor  (03.05.17 20:37:21)
alafranga hariç tuvalet kullanmam zaten, musluğunu da kullanıyorum evet tabi ki de

  • nundu  (03.05.17 21:01:43)
tuvalet olarak hep alafranga kullanıyorum, hayatımda hiç taharet musluğu kullanmadım.
düşününce çok iğrenç değil mi? oğlummm hepiniz mi o musluğu kullanıyorsunuz? kendimi uzaylı gibi hissettim. elle ve suyla direkt o bölgeye temas (dışkıladıktan sonra) hem kötü bir his, hem de hijyenik değil.
gündelik duşumu alırım zaten
  • limoncello  (03.05.17 21:28:21)
dostum elimi değirmem. tazikli suyla temizlerim. onun mantığı zaten o. taziği tam deliğe ayarladın mı mis gibi temizlenir.

  • vayezikhan  (04.05.17 10:30:21)
arkadan öne mikrop taşıdığı için direk kullanmıyorum. önce kuru kabasını alıp sonra o muslukta tuv. kağıdını ıslatıp önden arkaya doğru hareketlerle temizliyorum sonra yine kuruluyorum. direk elimi de kirletmiyorum böylece.

  • yue  (04.05.17 10:51:58)
@limoncello
Taharet muslugu kullanirken elle comaklamak zorunda degilsin ki orayi.
Dusununce kullanmamak igrenc geliyor muslugu.
  • stavro  (04.05.17 10:56:02 ~ 10:56:37)
Mobil oldugum icin edit budut yapamiyorum.
Taharet muslugu tabii ki tazyiginden yararlanilarak kullanilir. Elle kolla dalarak degil! Ki oncesinde tuvalet kagidi kullanilir.

  • runfor  (04.05.17 15:05:59)
yine de sulu sulu düşünemedim ben. bilmiyorum 35 yıllık hayatımda hiç kullanmadım, eksikliğini de çekmedim galiba ailem kullanıyor ama.

  • limoncello  (04.05.17 21:36:47)
Fazla okuyamadım da elin değmes gerekmiyor ki alafrandagada.

Mikrop taşımaması için de önce kağıtla temzleyip sonra suyu açıp sonra tekrar kağıtla kurlamak öneriliyor ama çok zahmetli. Bacak arasından kağıdı götürmek de zahmetli. BEceremiyrm.

Bir de bizdekiler farklı gibi

www.youtube.com

Bir sürü su damlacığı da bacak vs sıçryr.
  • Cursed Chico  (13.05.17 14:51:48 ~ 14:51:58)
alafranga tuvalet ve taharet musluğu kullanmıyorum. taharet olayı içime sinmiyor. günde bir kez tuvalete gidiyorum, tuvalet sonrası da duş alırım. eğer yeni duş aldıysam da üşenmem belden aşağısını komple yıkarım.

  • soft  (13.05.17 15:15:40)
kullanıyorum. tavsiye ederim.

not: taharet işleminde tuvalet kağıdı ile kaba alınır, su fışkırtılır, sonra yine tuvalet kağıdı. bok ve göt ile sıfır temas. bunca yıldır alafrangaya sıçıp bunun pratiğini kazanamayanlara yuh olsun :(

bide nasıl kullanılıyor onu çözemedim bi.
  • zgrydn  (13.05.17 15:32:43)
sadece denemek için 1-2 kere kullandım sanırım. asla kullanmam. göt deliğine su değdirmek bana pek hijyenik gelmiyor. o su sıçrıyor vs. gerçi benimki keyfi götümde soğuk su hissetmeyi sevmiyorum zaten düzenli duş alan bir insanın da kullanmasına gerek yok milyonlarca insan kullanmıyor?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.05.17 15:52:03 ~ 15:53:13)