Modemden web sitesi engelleme

Arkadaşlar bizim evde WI-FI modem var. Masaüstü PC, telefonlar, laptop falan hepsi buna bağlanıyor. Ufaklık tüm gün youtube'dan çıkmıyor ve AKK falan bırakmıyor. Ayın 5'inde kağnı hızına düşüyoruz. İzlediği şeylerde saçma sapan sözde fenomen videoları, ergen zımbırtıları. Eğitici bir şeyler izlese gam yemeyeceğim.

Böyle modem arayüzü falan üstünden ya da bir programla bu WIFI bağlantısını masaüstü PC'den kontrol edip youtube'u engelleyebilir miyim? Yanıtlarınızı bekliyorum.

modem arayüzüne giden bir zımbırtı vardı 192.168.1.1 gibi ama ona da girmiyor. nasıl olacak bu iş?

modemden engelleme nasıl yapılır bilmiyorum ama bilgisayardaki hosts dosyasından engelleyin? bilgisayar başına da siz geçince 1 dakikada yasağı kaldırırsınız?

www.ozengen.com

2 tane hesap açın, onun kullanacağı hesapta bu işlemi yapın, siz de olmasın. bunu da deneyebilirsiniz ama bilgisayardaki iki farklı hesap, iki farklı c olayını kabul eder mi o kadar hakim değilim:)
  • blue eyes white dragon  (03.05.17 00:12:37)
@blue eyes,

çocuk tabletten giriyor zaten. masaüstünde ben varım. bana tüm networkü denetleyecek bir yazılım gibi bir şey lazım
  • rosencruz  (03.05.17 01:19:57)
Engelleyebilirsiniz ama youtube ile kota dolması zor gibi, ya da sizin kotanız az, 1 mayıs itibari ile en düşük hızları yükselttiler haberiniz olsun.

Nasıl yapılacağını söyleyip çocuğun eğlencesini bozmak istemiyorum :)
  • gezegen olan pluton  (03.05.17 01:39:14)
@gezegen

192.168.2.1'den girip filter sekmesinden youtube ve benzeri siteleri engelledim. modemi resetleyince düzeldi ve arayüz geldi. hep engelli tutacak değilim elbette ama çok fazla izliyor. haftasonları falan açarım. kotamız 75 gb
  • rosencruz  (03.05.17 16:32:56)